víte o koho jde když se řekne princ básníků?

jeden z nejznámějších francouzkých básníků 11.9.1524-listopad 1585

Nejlepší odpověď
hanulka11

Dnes je tomu právě 425 let, co zemřel renesanční francouzský básník šlechtického původu, Pierre de Ronsard (1524–1585). Autor milostné poezie, přezdívaný současníky „princ básníků“, odešel z tohoto světa 27. prosince 1585 ve zdech převorství Saint-Cosme u Torsu
.......
Co děláš, milá, o čem sníváš asi?
Zda myslíš trochu na mne, jak má být?
Máš aspoň trochu starost o můj cit,
jako má starost o tebe se hlásí?

Celé mé srdce k tobě jen se nese
a před očima zřím tě zas a zas;
ač nejsi zde, já slyším jen tvůj hlas
a jiná láska v srdci neozve se.

Zdroj: http://petrna­gy.blog.idnes­.cz/c/170048/Vy­roci-prince-basniku-Pierra-de-Ronsard.html

Další odpovědi
Miroslavst

Pierre de Ronsard (11. září 1524 – listopad 1585) byl francouzský básník.

Pierre de Ronsard je považován za jednoho z největších francouzských básníku, svou generací byl nazýván princem básníků. Nejznámější básník renesanční skupiny Plejáda, potomek staré šlechtické rodiny. Částečná hluchota mu znemožnila vojenskou kariéru. Autor formálně dokonalé milostné poezie. Psal pro dvůr epigramy, ódy, hymny a elegie.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pi­erre_de_Ronsard