Víte,kdy byl uveden film Perný den od Beatles u nás,kdy vyšla kniha od …

…Jiřího Černého Poplach jménem Beatles a kdy se v Supraphonu objevila LP
Beatles, – Collection Of Beatles Oldies ?!
Doplňuji:
Tuto otázku jsem vložil záměrně na popud „jikry“ v jeho odpovědi na otázku : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zazili-jste-beatles . Annas odpověděla výstižně,které děkuji,kde potvrdila,že to nebylo tak,jak registrovaný jikra uváděl!!!

Nejlepší odpověď
annas

  1. Perný den (v originále A Hard Day's Night) je britská filmová komedie podle scénáře Aluna Owena. – 1964 premiéra
  2. Poplach kolem Beatles – 1. vydání, Praha : Panton, 1966
  3. Na konci roku 1969 Supraphon, když konečně vydal první album Beatles. Jednalo se však „pouze― o parlaphonskou kompilaci staré tvorby, album A Collection of Beatles Oldies..

https://docs.go­ogle.com/viewer?a=v&q=ca­che:VPnVcXrfI­VYJ:www.vladi­mirtucapsky.ic­.cz/text/bom.pdf+&hl=cs&­gl=cz&pid=bl&srcid=AD­GEESgCBn_nOUs­JBfobv43UKxyZyw­rbXXEBzOKhX-dS3aIqJAYl7D3jkA­iEIVufFvPuiK81nnHY7BRr­NoABkzS-zjWV6qMCoRNdPNNCsa4k4c­FkTBNrSArq7eX­d3ai8nhkw28xNVv­G8&sig=AHIEtbQj9f5T8koK0­IF-k-JQSeBhJ14-wg

Další odpovědi
hanulka11

Knížku mám doma jmenuje se Poplach kolem Beatles a vydaná byla r.1966 zrovn anedávno jsem si v ní četla , když jsem po malování přepovnávala knihovnu

Jikra

Tak milý pionýre „barbakane“ jestli si si to pořádně přečet tak od začátku beatlemánie t.j. od r.62 do jejich rozpadu r.70 tady v tom bolševickým ráji nebyl vydanej jedinej orig.single (SP) a pouze jedna jakási LP kompilace. A to co se potom sem tam objevilo to už bylo „in memoriam“ a mimo gramofonového klubu to byla z NDR Amiga a nebo pofiderní indická značka Dum-dum. A protože celý život žiju na maloměstě a neměl jsem známou v prodejně Supraphonu tak ani k těmto „skvostům "sem se jen tak nedostal. Takže hochu nedělej vlny a něco si o tý době nastuduj. A na závěr taktéž poděkování "annas“ , jako vždy perfektní.

anonym

Proboha,ty skaute,co ještě děláš v tomto postkomunistickým státě,kde si mohl využívat jen dva programy TV a dva programy rozhlasu,kde převážela "Hvězda " a dokonce i ona dávala posluchačům tu radost poslouchat brouky. Aha,asi jsi jeden,z mála,u­tiskovaných,per­zekuovaných lidí! Chraň tě USA a Bůh