tom004

Víte kdo nebo co byl „Fenrir“ a čeho je symbolem?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Fenrir neboli Fenrisulfr je vlk, nejstarší syn Lokiho a obryně Angrbody, který se vyskytuje v severské mytologii

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fen­rir

Další odpovědi
iceT

Fenrir neboli Fenrisulfr je vlk, nejstarší syn Lokiho a obryně Angrbody, který se vyskytuje v severské mytologii. Bohové Fenrira spoutali, jeho osudem však je růst tak dlouho, dokud pouta nepovolí, a poté za Ragnaröku spolknout Ódina. V té době bude totiž tak obrovský, že když otevře tlamu, jeho horní čelist se dotkne nebes zatímco dolní čelist se bude dotýkat země. Fenrir bude zabit Vídarem, synem Ódina, jež jej podle různých zdrojů buď bodne do srdce, nebo roztrhne jeho čelisti.

V H.P.vystupovala postava Fenrir Šedohřbet a v edici Stopy hrůzy postava Johna Sinclaira několikrát bojovala s vlčím démonem Fenrisem,o čemž si myslím,že se autor severskou mytologií inspiroval.

vagra

Jde zřejmě o vlka, vyskytujícího se ve skandinávské mytologii.
Co měl symbolizovat nevím, ale asi sílu, když z něj měli strach i severští bohové.
Ale jde jenom o moji doměnku.