Zlatý

Víte, jaké ženské jméno nosí nejvíce žen v ČR?

Nejdříve si tipněte a poté hledejte :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Marie je ženské křestní jméno hebrejského původu - mirjám = vzpoura (?). Podle českého kalendáře má svátek 12. září.

Jedná se o nejčastější české ženské jméno. Jiné tvary: Maria, Miriam, Mariam, Maryam, Maja, Majka.

Další odpovědi:

Zlatý

No, tipla bych, že na počet nejvíc bude Marií - klasika vždy a všude. Hlavně ve starších ročnících je Mařenka nebo Maruška každá druhá...
Ale v posledních letech se nejvíc dává to moje. Mamku to ukrutně dere, protože v době, kdy jsem se narodila, nebylo tak obvyklé a dneska se na ulici otáčím jako vrtule, pač "mě" neustále někdo odněkud volá :o) Prý mě měla pojmenovat aspoň Terezie. To by bylo na matkovraždu!!! Díky za to otáčení se po davech malejch copatejch Terezek a jejich maminkách. Jméno to je hezký a že ho má každá jiná, to mi je ukradený...

Pokročilý

Tady na této stránce je nejen význam jména, ale i počet lidí s určitým jménem v ČR.

Zdroj: http://krestni-jmena.cz/vyznam /

Pokročilý

Já myslím, že Veronika a Marie. Ale ráda bych podotkla, že Marie znamená milovaná Bohem...

Bronzový

To nevím, ale vím skoro určitě, jaké ženské jméno nosí nejméně žen v ČR. To moje. Osobně ani z doslechu žádnou takovou neznám. Jmenuji se Gusta.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.