Zlatý

Víte, jak se vyrábí svíčky??

Řemeslo je dost těžké a naučit se vyřezávat svíčku jako mistr, trvá i přes rok. Přikládám odkaz na video. Video je super. Před takovými mistry smekám. :)))

http://www.youtube.com/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

O výrobě svíček vím opravdu hodně. Potřebuješ vědět něco konkrétního?

Bronzový

Nádhera. Jestlipak se dá taková svíčka u nás koupit.

Doplněno: tak pěkné jsem nenašla.

Zlatý

Takovéhle nádherné svíčky vytvářela paní (manželka majitele firmy, který u mně něco dělal) kousek od nás. Bohužel, už přestala z několika různých důvodů. Je to škoda. Obdarovala jsem několik známých, i v zahraničí, a sama ji nemám.
Prý bylo náročné naučit se už pouze namíchat a navrstvit hmotu. Vyřezávání musí jít celkem od ruky, než materiál hodně ztuhne.
Ke koupi jsem je viděla v Chorvatsku.
A kamarád mého kamaráda vyrábí svíčky už několik let. Ale ne tyto vyřezávané. Byla jsem tam na exkurzi. stojí to za to. Hlavně ty velké - kostelní.
Drží se modních trendů, většinu vyváží. Viděla jsem u něj, ještě než byly u nás v obchodech ty se zalitými kousky a takové, co vypadají jako plesnivé :-).

Zlatý

Asi není svíčka jako svíčka. Já si tu zrovna jednu vyrábím, ale to dělám jen proto, že mě baví vosk tavit, relaxuju u toho a protože mi je líto vyhodit zbytky vosku. Je rozdíl vosk jen tak lít do formy (i když ho třeba záměrně vrstvíte a skládáte, aby vypadal hezky), nebo vtavovat do svíčky ozdoby... nebo ji dodatečně vyřezávat. To je umění.

Ale upatlat si vlastní svíčičku doma ze zbytků není vůbec těžký - stačí kelímek od jogurtu, provázek, plotýnka a malej plechovej kalíšek od čajové svíčičky. Do jogurtový krabičky dolů dírku, protáhnout provázek, venku zauzlovat, napnout středem kelímku a nahoře uvázat na tužku, kterou položíte na kelímek - aby provázek byl napnutý jako knot. Kelímek se musí něčím vymastit, aby pak ztuhlá svíčka šla vyklepnout. A pak už jen lejete :o)

Zlatý

Základní výroba svíčka je jednoduchá - vezme se rovná díra tak akorát na knot, ta se obalí voskem či parafínem, do díry se strčí knot a svíčka je hotová.
Ale pro ty kteří si chtějí udělat hezkou, jednoduchou, ale voňavou svíčku, tak stačí si sehnat mezistěnu do včelího úlu (dají se koupit u včelařů, provázek z přírodního materiálu potopit do trochu roztaveného vosku a udělat si tak knot (nechá se i koupit hotový). A potom z mezistěny si odříznout potřebnou velikost, lehce nahřít třeba fénem, na kraj odřezku položit knot a potom vše hezky srolovat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.