Zlatý

Víte co je AČOKČA? A pěstujete ji někdo?

Doplňuji:
Hanulko dík,dostala jsem semínka,tak to zkusím!!!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

to je druh "okurky" mexická odruda , pokud máte místo zkuste jí , pochutnáte si jak za syrova tak plněnou masíčkem a naloženou jako okurky
Doplňuji:
známá dělá z listů špenát prý chutná dobře, koupila na to síť a rostliny se jí pnou po síti

Další odpovědi:

Zlatý

Pokročilý

My jsme to loni pěstovali, úroda byla dobrá, ale chuťově nás to moc nezaujalo. Syrové to docela šlo, ale nakládané to nechutnalo nikomu.

Pokročilý

pěstuje to soused, ale nechutnalo mu to(na žádnej způsob), dal nám několik zavařených sklenic, nikdo z rodiny tomu nemůže přijít na chuť, jen já, ale mě chutná na kyselo všechno

ahoj lidičky. Ačokča je výborná věc. Kto má rád nakládané okurky, tak určitě mu zachutná i nakládaná ačokča - nejlíp i s cibulí, zavařit a už jenom papat a papat :-) Taky nám ale nejvíc chutná čerstvá - ještě mladou menší nakrájet na máslový chléb, třeba i s okurkou. A komu pomaleji tráví okurku nebo papriku, tak s ačokčou to půjde rychleji. Je to skutečně výborná rostlina na trávení. Jenom můžu doporučit. Manželovi se i líbilo lečo z ačokči - místo papriky. Jestli chce někdo semínka, klidně pošleme v obálce za 20,- Kč za semínko + poštovné. Napište si emaila - kacencinabozizahradka@seznam. cz. Víc se dočtete i na našem blogu Kačenčina Boží zahrádka, viz. odkaz.

Zdroj: http://bylinkaren.blog.cz/1007 /acokca

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.