Kepler

Viděli jste film Na život a na smrt (2013)?

Za mně jeden z nejlepších válečných filmů, co jsem kdy viděl. Nic pro slabé povahy. „Objevil“ jsem ho až teď. Znáte nějaký podobný?

Odpovědi
elkon

Neznám, ale když chceš drsný válečný film, tak třeba Umírání za dlouhého dne.

tvaruzekcz

Nepříliš sofistikovaná válečná řež – VŠE a mnohem více viděno už tisíckrát jinde.

Nesmyslné války chrlí mnoho podobných filmových příběhů mladých mužů, kteří položili život „za něčí přesvědčení a lepší život národa, který o to nestojí“

aliendrone

Hmm, emerickej pokus o odpověď na mnohem LEPŠÍ ruský film „9.rota“. https://www.csfd­.cz/film/211522-9-rota/prehled/
Chápu, že ti při zmínce „ruský film“ naskakují pupínky (znám tvoji alergii), ale sorry bejku, přes veškerou snahu je 9.rota mnohem poutavější, postavy a jejich motivace uvěřitelnější a lze se do nich mnohem lépe vcítit. Oba filmy jsou podle skutečných událostí (které ve skutečnosti proběhly JINAK ;) :D), ale Rusmeni z toho podle mě vytěžili VÍC.
Faktem ale je, že měli výhodu v tom, že to měli „už za sebou“, zatímco Amíci ještě žili v bludu, že vyhrají. ;) :D :D

Nebo mi chceš tvrdit, že se ti emerická verze OPRAVDU líbila víc, než ruský originál? ;) :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

alien: 9. rotu neznám, zkusím si ji stáhnout. Ale jinak máš pravdu, rusoviny nemusím.