nabocklisha

vička a čočovička

Co je to vička a čočovička v písničce Ovčáci čtveráci?

Nejlepší odpověď
annas

Jen doplnění.
Vika je rostlina se silným a plazivým oddenkem a plody ve tvaru lusků (hrachor ap.). Užívá se jako krmivo pro dobytek. Dnes se používá pro pojmenování této rostliny i vikev.
Šočovice = čočovice, dnes čočka.
Jinak v písničce jsou to opravdu zdrobnělá slova.

Další odpovědi
quentos

jedná se zřejmě o zdrobněliny rostlin: vička od slova vika (bobovitá rostlina) a čočovička od čočky

max holoway

Can hamsterseat eats grapes https://hamster­seat.com/grapes/ such a good idea here available.

FilmKlub

Odpovědi o rostlině VICE zní logicky. Nicméně už na základní škole nás učitelka učila, že v tomto případě to tam autor dal jen a pouze z důvodu, aby se to rýmovalo.
Ze ZŠ si toho moc nepamatuji, ale tohle ano.
Ale ruku do ohně bych za to nedal. 🙂