dolik

Ví někdo něco víc o viru šířícímse údajně na facebooku a dokáže ho antivir zneškodnit? Např.já mám ESET NOD 32.

Nejlepší odpověď
anonym

asi takhle

1/ pokud by o tom viru někdo z nás věděl, pak je ~100% jistota, že ho už dávno umí ESET, AVAST a podobné aktualizované antiviry zachytit 🙂

2/ Virů šířících se přes facebook je určitě mnohem víc, než jeden.

Nevypínej antivir a nech to koňovi, ten má větší hlavu 🙂

Další odpovědi
Terryle

A hlavně neklikej na odkazy od přátel, který ti přijdou bez vysvětlení a bez souvislostí na chatu nebo ti je někdo hodí na zeď.

Dneska už k tomu, abys dostal virus, musíš v naprostý většině případů otevřít infikovanou stránku… což znamená kliknout na nesmyslnej a podezřelej odkaz. A ten se dá celkem rozpoznat, pokud jen trošku zapojíš hlavu.

Poslal ti najednou odkaz někdo z kontaktů, s kým ses už dlouho nebavil? Aniž by pozdravil, řekl aspoň „ahoj, tohle je zajímavej link, koukni na to“ ? A hned se zase odhlásil?
NEKLIKAT. Kdyby to náhodou bylo něco důležitýho, tak se dotyčnýho můžeš příště zeptat, jestli ti něco posílal, a pokud posílal a tys to považoval za virus, tak ti to může poslat znova. Lepší přijít o vtipnej obrázek, než si zasvinit počítač.

OuSí

Většinou je ten vir ukrytí v souboru který příjde do chatu od někoho z přátel aniž by oni něco posílaly… Tento vyr chodí i na skype, ale jelikož skype nepoužívá tolik lidí jako FB je menší pravděpodobnost se sním na skype setkat. jinak vir je většinou označen jako ( Foto :D a odkaz)na který když kliknete stáhne te ho do počítače. To že to budete dostávat od přítel, stím nic nenaděláte… Nevím jestli to eset zneškodní.. jelikož to není uplně tak vir, je to spíš soubor který akorat při přihlášení na FB automaticky odešle odkaz přátelům. A antiviri ho nemusejí považovat za vir… Ale eset by to mohl zneškodnit jako cizí infiltraci. Tohle vám fakt nepovím. Já sem na to nikdy neklik a to mi to chodilo často :).