irij

Ví někdo něco o cementu?

Kdysi, než se začal stavět Temelín , sedal koupit cement 400. Beton s stímto cementem byl o dost kvalitnější ,než s tehdy běžným 250. D nes je univerzál? proč není na výběr?

Odpovědi
elektrikář

Proč se nezeptáte přímo v cementárně V Čížkovicích­.Pracoval jsem tam v laboratořích na montáži. Jen jsem koukal co všechno se z cementem dá dělat. Není to jen pojivo, dá se používat i thání betonových konstrukcí bez výbuchu.

Emefej

Řekl bych, že je na výběr. Řada dodavatelů má v nabídce běžně beton B45 až B60.