jiri Linhart

Ví někdo, můžu-li smichat v benzinovém motoru olej 5W40 s 10W40? Máte s tim někdo zkušenost?

5W40 je do hodne nizkych,minusovych teplot a na Sibir se nechystam ! Diky. J.

Odpovědi
kodl67

Všeobecně se to nedoporučuje.Když už je to nutné např.jen dolít olej pokud zjistíš že ho je v motoru málo,tak můžeš,nic se nestane.Ale musí mít stejnou výkonnostní specifikaci např.API,ACEA …atd.Na naše zimy je pro starší auta 5W-40 ideální.
Jinak hodně se dozvíš na:
http://www.ole­je.cz/k/automo­bilove-oleje

anonym

Pouze na dojetí lze smíchat (pokud je oleje málo ), na delší trasu a delší dobu nemíchat .

cukrar

Ano, můžete je smíchat.