Velikost bitové kopie je jiná než " C "

Dobrý den.

Vytvořil jsem si na stolním PC - WIN 8.1 - bitovou kopii - systém " C " - a ukazuje mi , že je velikost 32 GB.

Ale systém " C " mi ukazuje velikost 50 GB.

Proč není velikost bitové kopie také 50 GB? Já myslel, že bitová kopie je přesná kopie systému " C ".

V případě obnovení systému - pomocí bitové kopie - mi připadá, že při rozdílu 50 - 32 GB by měli některé soubory chybět, ne?

Když bych pouze zkopíroval celý disk " C " na nějaký jiný disk, tak by to bylo lepší než bitová kopie? Velikosti by pak byly stejné, ne?

Děkuji za případné vysvětlení co a jak.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Podivej se na male textove soubory. Uvidis napr. velikost souboru x bytu, velikost na disku 4 kB. Jde o to, ze disk je "rozdeleny" do malych sektoru, clusteru, kam se data ukladaji. Velikost clusteru je napr. 4 kB. I kdyz ulozis mensi soubor, stejne si vezme ty 4 kB. Bitova kopie toto neresi, proto muze byt vysledna velikost mensi.
Doplňuji:
I kdyz potom nejde o skutecnou bitovou kopii, ale dnes je to, mimo ucely forenzniho vysetrovani, pouzitelne.

Další odpovědi:

Zlatý

Ne - soubory ti nebudou chybět (pokud je tedy bitová kopie udělaná správně)...
;-)
Data jsou při vytváření kopie komprimována (není potřeba, aby byla ´živá´), takže takové zmenšení potřebné kapacity je OK.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.