BEAES

Velikonoce se blíží :o)

Dodržujete tradice spojené s Velikonocemi?

Doplňuji:
U nás se i hrká, tak se kluci těší na nějaké vyhrkané korunky.

Nejlepší odpověď
Jahoda

U nás ve městě se Velikonoce slaví pravidelně. U nás je to tradice tak velká, jako např. Vánoce Vždy nabarvím vajíčka, nakoupím oplatky, čokolády, lízítka apod. a čekám na koledníky. Vždy chodí po skupinkách ve kterých je 4–5 koledníků. ;o). Já mám Velikonoce jako takové moc ráda a vždy vyzdobím domeček velikonočními ozdůbkami :). Zkrátka a jednoduše, Velikonoce slavíme v plné čáře :D

Další odpovědi
quentos

já jo ;{)= až na ten alkohol, který se mi po vykoledování snaží vnutit… ten odmítám, odstrašující je už ten pohled na ožralé trosky, které cestou potkávám ;{)= jsem rád za vajíčko a nějakou tu sladkost, i když především je to vždycky hezká pětikilometrová procházka napříč městem s mnoha příjemnými setkáními, z nichž některá se mi jindy než na Velikonoce nepoštěstí.

anetadela1

Kvůli dětem ano, ale jinak je nemám ráda. Mám je spojený, když jsme jako děti bydleli v paneláku, s cikánama. Nikdo jinej k nám nechodil. A my už pak dělali, že nejsme doma.
Teď bydlíme na vesnici a opět k nám chodějí jen cikáňata, který za celej rok nejsou vidět. Manžel jde s holkama po sousedech a já čekám doma – na cikánky a pošahaný puberťáky od sousedů, který naše čubina nesnáší, takže se vždycky může zbláznit.

Michal

Je to smutné,ale v Praze minimálně.

afro.minerva

Letos to asi bude mazec. Jsem čerstvá náplava na vesnici, kde se tyto tradice opravdu drží, takže počítám, že budu pořádně sešvihaná. Ani nemám představu, kolik budu muset obarvit vajec. Ale flašky se slivovicí už máme nachystaný. Odhaduji, že se u nás dveře asi netrhnou… 😁

ten který je

V Praze se to už moc nedodržuje a když tak už koledníci opovrhují barevnými vajíčky a chtějí jen peníze.To je moc smutný.Jako malé děti jsme byli rádi za vajíčka nebo nějaký pamlsek. ☹

L´ú$C&*

Já Velikonoce slavím.

anonym

no u nás už to docela upadá.. všichni sice připravený, ale nikdo nechodí. Dnešní děti sou líný a radši si sednou ke kompu, protože chodit s pomlázkou je přece „trapný“

anonym

Jak napsal Michal,je to smutne.Souhlasim.

Zungu

Velikonoce nenmám ráda,vadí mi,jak kluci mlátí pomlázkama holky.Nepřijde mi to jako velká zábava.A pro kluky je to jen důvod k opití se do němoty.