annas

Věděli jste, že se v říjnu slaví Mezinárodní den jablek? Znáte konkrétní důvody, proč je jablko tak významné?

Svátek vznikl v Anglii, kde mají přísloví: „Kdo jablko denně sní, k tomu lékař nechodí“.
U nás je podobné: „Denně jedno jablko, k doktoru daleko.“

Jinak se s jablkem setkáváme v Bibli, v mytologii, v pohádkách, písničkách, přirovnáních atd. Je vidět, že jablko patří historicky ke starému a oblíbenému ovoci.

Obrázek: https://pixaba­y.com/cs/apple-%C4%8Derven%C3%A1-ovoce-jablko-1506119/

Nejlepší odpověď
Psychotic

Jablko je významné proto, že je to jeden z prvních druhů ovoce kultivovaných v Evropě.

Když jsme tak u Bible, tak ta zmiňuje mnoho druhů ovoce, nejvíce fíky a grepy, takže ani tím není jablko zvláštní. Mnoho lidí se domnívá, že zakázané ovoce v rajské zahradě byla jablka, ale Bible nic takového neříká. Myslíme si to, protože jsme Evropané. Arabové jsou přesvědčeni, že to byly fíky.

Dnes má mezinárodní den kdeco, vůbec to nemusí být významné. Už jen proto, že výraz „mezinárodní den“ není jinak chráněný a vyhlašovat je může kdokoli.

Další odpovědi
lota

Ano, už jsem to vyčetla v článku o jablkách – http://www.pro­detox.cz/jablka-pro-zdravi-a-detoxikaci-obycejne-ovoce-s-neobycejnymi-vlastnostmi/ je tam i to vysvětlení, proč jsou jsou jablka tak zdravá.

Zdroj: http://www.pro­detox.cz/jablka-pro-zdravi-a-detoxikaci-obycejne-ovoce-s-neobycejnymi-vlastnostmi/

Mc Merkurion

… když jsi u těch jablek, kdyby tě potom potkala nějaká příhoda, víš o tom, že v sobotu 19.11. byl mezinárodní den záchodů ?????

Zdroj: http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/vyznamne-dny/svetovy-den-toalet-206/

Vivianna Lil

Označuje se za symbol zdraví. Toť vše, co vím.

fcoop

Tak „Den jablek“?
To jsem nevěděl,ale Mezinárodních dnů čehokoliv je spousta.
21.červen – MDT=mez.den trpaslíků, 2. březen Mezinárodní den zásnub, 16. srpen Mezinárodní den rumu, 13. září Mezinárodní den závětí, 2. srpen Den suchého zipu, 8.srpen Mezinárodní den ženského orgasmu .......a tak dál.

dubraro

Vím a zúčastnil jsem se Jablečných slavností ve Strančicích.

briketka10

To jsem nevěděla ani netušila.
Jablka moc ráda nemám.
Dokážu je jen vypít z mixeru s jiným ovocem.

annas

Ad Merkurion,

nevěděla jsem, naštěstí jsem byla doma. .))