drax.davari

Věděli jste, že největší mrazy (-89 °C) na Zemi byly naměřeny 21.7.1983 na ruské výzkumné stanici Vostok?

V takové „kládě“ si prý už i Rusové zapínali horní knoflíky u košile 😁

Odpovědi
da ny

Ne.
Taková informace, není primárním předmětem mého zájmu 😉

elkon

Je mi to jedno.

paul1

V Rusku bylo vždy vše největší, i trpaslíka tam měli takového.

EKSOT123

Paul1 – 🙂 jo, trpaslíka asi jo. Ale těch 89,2 naměřili Rusové samozřejmě na Antarktidě. Ačkoliv není tak dávno, co proběhly zprávy, že tento rekord byl překonán. Asi to tedy nebylo uznáno.
V samotném Rusku, podobně jako na Aljašce, jsou oficiální rekordy kolem 69°C, neoficiální 78°C. Podle satelitního měření jsou na Antarktidě místa, kde teplota povrchu klesá k – 98°C, což by prý mohlo odpovídat teplotě vzduchu asi 94°C.