Ve vyčerpaném a opuštěném ropném vrtu v budoucnu až za hodně let zase objeví nějaká ropa, či je to místo už bezcenné?

Že by se ropa nějak zpětně časem opět vyplavila k povrchu? Nebo by se to dalo možná částečně časem odčerpat leda přes drenáž?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud namísto vyčerpané ropy dodáš organickou hmotu dostatečného množství a vhodného složení, můžeš se těšit, že za ´pár´ milionů let se tato hmota opět přemění na ropu… Jinak ne.

Další odpovědi
Kepler

Ropný vrt se zpravidla opouští, pokud začíná být těžba z něj nerentabilní. Neznamená to, že tam už žádná ropa nezbyla. Jestliže cena ropy stoupne např. na 150 dolarů za barel, pak se může v těžbě pokračovat za cenu vyšších nákladů. Neplatí to ovšem pro každý vrt.

dubraro

V některých případech se ropa znovu objeví. Tento jev není uspokojivě vysvětlen.