dust8

Ve válkách příkaz „ústup“ směl použit pouze velitel, když měla druhá strana převahu, či ne? Co když byl zabit v bitvě?

Odpovědi
Drap

Když někdo zahyne v bitvě, tak okamžitě celá jednotka ví, kdo velí místo něho. Když něěkdo vítězí a postupuje, tak pokud je jen trochu soudný, nemůže dát rozkaz k ústupu.

aliendrone

Spodvodně demogratycké armády NEUSTUPUJÍ (a to NIKDY!), mohou jen z
„zkracovat frontu“ či „zaujímat výhodnější postavení jinde“ a tak vůbec! 😁

Tvůj dotaz podezřele zavání proruským švábismem, čínokolaboran­tstvím, běloštvím, MUŽSKÝM šovinismem (ergo katastrofálním nedostatkem buznofilie), elektrokrámNE­GATIVITOU a nedostatkem ekologičnosti s důrazem na uhlíkovou stopu! 😉 😁 😁

Dávej si POZOR, za podobné věci v budoucnu (až bude použit „článek 5“) máš zajištěnou EXPRESNÍ jízdenku do KONCENTRÁKU!

😕

petrph

V armádě je to zařízeno tak že každý velitel má předem jmenovaného svého zástupce, který po jeho zabití přebírá jeho funkci. A pokud by byl zabit i on, tak tuhle funkci aktivně převezme nějaký nejvyšší přítomný důstojník.
Ale navíc je to v bitvách často tak, že pokud začne nějaká strana těžce prohrávat, tak její vojáci začínají utíkat sami i bez rozkazu 😄

aliendrone

petrph>>> Vlastně je to tak, že DŮSTOJNÍCÍ jsou zpravidla k vedení smysluplného, inteligentního boje jen na překážku! Ve válce jsou MNOHEM VÍCE třeba seržanti a feldwéblové. 😉 😁 😁