df

Ve kterém astrologickém znamení jste narozeni?

V jakém znamení je vaše Slunce? Snad to není příliš osobní otázka. Děkuji za odpovědi.

Já jsem Vodnář

Nejlepší odpověď
Filip84

Panna, v čínským krysa.

Další odpovědi
Savier

Rohatý kozoroh.

Tonda Káňa

Astrologie je kravina…

GM

Já jsem Ryba, ascendent v Panně.

Ametyst

Nikdy jsem tomu nepřikládala velkou váhu, ale musím říct, že to sedí, jako p…l na hrnec.

Tonda Káňa

Ametyst, sedí to protože ty horoskopy sou dělaný tak, aby to sedělo na každýho, viz Forerův efekt a cold reading…

df

GM: taky mám Ascendent v Panně, ale trvalo mi dva roky, než jsem to dedukcí zjistil. Protože máma si nepamatuje přesný čas a nikde ho nezapsali. Pak mi to potvrdil uznávaný astrolog. Ale stejně vím jen, že je v panně, přesný stupeň asi nezjistím. Ale v helenské astrologii se na stupně nehraje, takže aspoň tak.

Filip84

df: A viděl jsi záznamy přímo z porodnice, ve které jsi byl porozen? Teda, pokud jsi se nenarodil v jeskyni, viď? 😅

df

Ne, ale ty jsou na matrice v archivu a prý tam není čas uvedený. Osobně jsem to neviděl

Filip84

df: Tak si zavolej, nebo ideálně zavolej, kdo to tam má na starosti, a pak za ním zajeď, přímo do nemocnice / porodnice, kde jsi se narodil. Tam by to měli mít.

Měli znamená, že to tam bude, pokud nedošlo – co já vím – k požáru, nevytopila archiv povodeň, a ausgerechnet ten Tvůj Faszikel se nezničil, nebo „se to“, prostě, někde neztratilo, nebo „to nebylo“ ztraceno, atp. 😅 U nás je burdel, v Čechách větší než na Moravě, ale burdel všeobecně. 😅😅

Pokud to tam je, ten zápis času by tam měl být. Měl. Je to tak 50÷50.

Už jsem to, kdysi, komusi zjišťoval a dohledali jsme to – na žlutým papíře to bylo modrý na žlutým. 😅

df

Tonda kana: studoval jsi astrologii? Nebo na základě čeho vynášíš takový výrok?

Filip84

df: Ví o tom úplný hovno – věří, to je jednodušší, pohodlnější, nemá žádnou odpovědnost: si přečetl studii a má jasno.

Ztrácíš čas! 😅

Tonda Káňa

Studie jsou vědecké a jsou narozdíl od těch vašich ezokravin objektivně ověřitelné. Nikdo nikdy nedokázal že astrologie funguje. A nikdo to taky nikdy nedokáže. Horoskopy „fungují“ díky Forerovu efektu. Jestli umíš číst, zkus si o tom přečíst…

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Forer%C5%AF­v_efekt
https://www.si­syfos.cz/clanek/1113-barnumuv-efekt

Tonda Káňa

Je mnoho studií které se zabývají astrologií a z nich jasně vyplývá, že to prostě nefunguje. Přečti si o tom něco, je to prostě kravina a astrologové lidi akorát okrádaj o prachy…

Alesh

Studují se vědy, ne pavědy. 😁
Astrologie je z principu kravina, to snad dá rozum, ne? Copak máš 12 druhů lidí? Prostě je to takové hledání pravdy v dobře napsaném textu. Když si přečteš svůj horoskop, tak tak nějak o půlce toho sdělení řekneš „jo, to docela sedí“ a o té druhé „no, to moc nesedí“. Tak co je na tom tak zázračného?

Filip84

Alesh: Proboha, to je kravina! 🙈🙈🙈

Jakékoli společenské vědy, zejména psychologie nebo sociologie, nejsou jak, co já vím, sílozpyt, nebo šutrologie, nebo lučba: když vezmeš to a vrazíš do toho to, vznikne ti z toho toto, když to pojede ve vakuu, spotřebuje to tolik paliva, a když to pojede proti větru: spočítej to! Nejsou exaktní, jakousi míru exaktnosti má právo, protože v právu žádný novum nebude: je to uzavřená věda, ona jenom vykládá to nové na základě toho, co už bylo. Ale psychologie? Sociologie? V žádném případě!

Nejsou žádné konstanty, když si přečteš nějakou osobnostní charakteristiku, co já vím, třeba MBTI (Myers-Briggs Type Indicator) tak taky nemáš 16 „druhů lidí“, nikdo to, proboha, ani netvrdí, jde o základní charakteristiku, která má podcharakteristiky, i to omezené MBTI, tak, zná tak 320 „druhů lidí“. 😅🙈

Ano, jestli nějaká taková rašple pošahaná (https://www.y­outube.com/wat­ch?v=YHrNWkGmRBM) si přečte na webu chytrazena.org astrologický vejcuc o rozsahu 3/4 Letteru (protože víc písmenek by nepobrala 😅), a pak je chytrá, jak Rádio Jerevan a všem radí a montuje se do žití, no tak to ale není chyba astrologie jako takové. Taková nějaká rašple pošahaná, co nejdelší, a nejhodnotnější, kniha, co kdy přečetla, byla Honzíkova cesta, bude stejně pitomě zacházet se vším ostatním – protože Dunning-Krugerův efekt (ti frajeři za něj dostali nobelovku, takže to až taková píčovina asi nebude, viď? 😅).

A, ano, najdou se jiní ynteligenti, co jim bude velice vyhovovat, že si jich – vůbec – někdo všiml, a co jim bude vyhovovat to, že jim někdo vysvětlí, pod který z „12 druhů lidí“ spadají, a co to pro ně znamená.

Budou to podobní lidé, jako lidé, co se přidají k Jehovově organisaci, a.s., protože pak nepotřebují Google – věrný a rozvážný otrok ví všecko, a má odpověď na všecko. Lidi, co je zajímaj otázky, jako jestli existuje bůh, který se o nás stará, nebo co to jsou dezinformace, a jak se před nimi chránit, či je-li v Bybelu předpovězen novodobý stát Israel (https://www.jw­.org/cs/).

Takoví lidé byli, jsou a budou – i tady jsou. Pokud se ale společenským vědám věnuješ na poněkud jiné, typové, úrovni, dokážeš kvalitní astrologický rozbor ocenit. Si to udělej, ten osobní horoskop (https://osobni-horoskop.najdi­se.cz/) a porovnej se svým blábolem, jestli budeš subsumován pod „12 druhů lidí“.

A mi je, třeba, úplně někde, jestli ty výsledky vůbec, nějak, souvisí s datem narození, postavením planet, nebo něčím podobným. Já se znám docela dobře, a ano, mohu říct, že to i docela sedí – oproti obecným (populárním a zpopularisovaným) horoskopům, jejichž charakteristika na mne nesedí prakticky vůbec (trochu z toho – logicky – bude sedět na každého! 😅).

Si vzpomínám na známou, co tím strašně žila a hned po mně chtěla vědět, jaké jsem znamení. Jí říkám: „si na to přijdi sama, schválně, jestli se trefíš!“ Se jí do toho nechtělo, ale velmi brzy zjistila, že když něco řeknu, tak to tak bude a debata o tom je bezpředmětná, no tak co ji zbývalo, že? Tak asi po tejdnu přišla s tím, že jsem Beran. Říkám: jak jsi na to přišla? No, jednoduše: ona si myslela, že jsem buďto Střelec, nebo Beran. Konsultovala to s kamarádkou, co se v astrologii „víc vyzná“, a ani ta si – prý – se mnou nevěděla rady. Tak, nakonec, frajerky vyšly z mého oblečení. Už jenom to, že jsem jediný chlap, který prakticky nenosí kalhoty, a že moje oblečení je docela hodně futuristický, dospěly k závěru, že kdybych byl Střelec, měl bych praktičtější oblečení, než – z jejich úhlu pohledu – „osm sukní a kabelku“ (=kilt a sporran 😅), kdybych – prý – byl, zase, štír, tak budu mít víc „business“ styl, a tak – logickou dedukcí – dospěly k závěru, že budu ten Býk (četly něco, jako toto: https://www.pro­zeny.cz/clanek/jak-se-oblekaji-jednotliva-znameni-vodnari-miluji-sekace-49494 😅). Nebo možná Střelec s „akcendentem“ (správně je to ascendent 😅) v Býku.

No, tak výsledek je velmi, velmi překvapil, rozhodil jsem jim úplně jejich sebevědomí, od tý doby obě chlastají a úplně, ale úplně jsem jim zničil život! 😜😂 Ne, nechlastaj, ale jako „dojebat“ jsem je dojebal! 😂😅

No, dobře, ale to není chyba astrologie – to je lidská blbost (ale pobavily, frajerky, pobavily! 👌😂). A blbec je blbec, ať k přistupuje k čemukoli, výsledkem bude jenom blbost.

Jo, jenže to, na co mne navedl df, je úplně jiná liga a je to dost zajímavé. Jasně, pokud se neznáš, můžeš se v tom snadno ztratit – a většina lidí se nezná, vůbec! 😅 Ale já jsem za to docela vděčný.

Připodobnil bych to k numerologii. To zase jiná kamarádka tím strašně žila, chtěla po mně, pomalu, datum první erekce, a tak jako si říkám: tak fajn! 😅

Přišla s úplným 🤪. Tak říkám: fajn: chceš numerologii? Bude numerologie. Z jakých tabulek jsi převáděla písmena na čísla? 😳 to je jich víc!? Jo, frajerko, to je jich víc. 😅 My potřebujeme tu, která převádí naše latinská písmena do hebrejský abecedy, tj. z chaldejsko-hebrejské kabaly. Kabaly 😳? No, abych to neprodlužoval, výstupy byly úplně jiný a ještě víc byla 😳 z toho, že jí to – z jejího úhlu pohledu – nic moc vlastně nedá, že veškeré výstupy jsou, spíše, o tom, jak s tou druhou osobou komunikovat.

A taky tomu nevěřím, nemám důvod tomu věřit nebo nevěřit. Je to prostě prastará záležitost, a když si s tím párkrát pohraješ, zjistíš, že na tom cosi je – jenom je to nástroj, musíš ho umět využít! 😀

df

Alesh: pokud vím, tak je jeden druh člověka, homo sapiens

Filip84

df: Je to Troll, jenom ho zbytečně krmíš. 😅

Tonda Káňa

Ty si troll debile…

Filip84

df: Jsem opravdu zvědavý, kolik uživatelů Ti to tu napíše, hlavně z těch s úzkostně inhibovaným temperamentem, sentimentálních melancholiků! 😀

Filip84

Jo, a jen tak mimochodem, na mne ta charakteristika znamení vůbec nesedí! 😅

zjentek

Mýlíš se v sobě, mamrde, krysa na tebe sedí PŘESNĚ (holt se zatím ještě tolik neznáš).

df

Filip84: musíš znát přesnou hodinu narození. Nebo aspoň ± 15 minut. Pak je možné udělat celkový podrobnější rozbor. U tebe odhaduji buď silný Merkur, nebo silně dominantní 3. dům. A poškozený 9. dům.

Filip84

df: Znám, je to cca 1 00 AM.

Filip84

Nebo prostě mezi první a druhou ranní, na 15 minut přesně si to nepamatuju – nikdy to pro mne nebylo až tak podstatné. 😅

df

A datum?

Filip84

To Ti napíšu soukromou zprávou, ok? 😅

Tonda Káňa

Filip84

To je datum, kreténe? To je rok, ne, imbecile? 🤦‍♀️🙄🤪