Avatar uživatele
df

Ve kterém astrologickém znamení jste narozeni?

V jakém znamení je vaše Slunce? Snad to není příliš osobní otázka. Děkuji za odpovědi.

Já jsem Vodnář

Upravil/a: df

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? GM, Drap, Filip84, Savier před 20 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Panna, v čínským krysa.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Savier

Rohatý kozoroh.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Tonda Káňa

Astrologie je kravina…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Já jsem Ryba, ascendent v Panně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Nikdy jsem tomu nepřikládala velkou váhu, ale musím říct, že to sedí, jako p…l na hrnec.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Tonda Káňa

Ametyst, sedí to protože ty horoskopy sou dělaný tak, aby to sedělo na každýho, viz Forerův efekt a cold reading…

Avatar uživatele
df

GM: taky mám Ascendent v Panně, ale trvalo mi dva roky, než jsem to dedukcí zjistil. Protože máma si nepamatuje přesný čas a nikde ho nezapsali. Pak mi to potvrdil uznávaný astrolog. Ale stejně vím jen, že je v panně, přesný stupeň asi nezjistím. Ale v helenské astrologii se na stupně nehraje, takže aspoň tak.

Avatar uživatele
Filip84

df: A viděl jsi záznamy přímo z porodnice, ve které jsi byl porozen? Teda, pokud jsi se nenarodil v jeskyni, viď? 😅

Avatar uživatele
df

Ne, ale ty jsou na matrice v archivu a prý tam není čas uvedený. Osobně jsem to neviděl

Avatar uživatele
Filip84

df: Tak si zavolej, nebo ideálně zavolej, kdo to tam má na starosti, a pak za ním zajeď, přímo do nemocnice / porodnice, kde jsi se narodil. Tam by to měli mít.

Měli znamená, že to tam bude, pokud nedošlo – co já vím – k požáru, nevytopila archiv povodeň, a ausgerechnet ten Tvůj Faszikel se nezničil, nebo „se to“, prostě, někde neztratilo, nebo „to nebylo“ ztraceno, atp. 😅 U nás je burdel, v Čechách větší než na Moravě, ale burdel všeobecně. 😅😅

Pokud to tam je, ten zápis času by tam měl být. Měl. Je to tak 50÷50.

Už jsem to, kdysi, komusi zjišťoval a dohledali jsme to – na žlutým papíře to bylo modrý na žlutým. 😅

Avatar uživatele
df

Tonda kana: studoval jsi astrologii? Nebo na základě čeho vynášíš takový výrok?

Avatar uživatele
Filip84

df: Ví o tom úplný hovno – věří, to je jednodušší, pohodlnější, nemá žádnou odpovědnost: si přečetl studii a má jasno.

Ztrácíš čas! 😅

Avatar uživatele
Tonda Káňa

Studie jsou vědecké a jsou narozdíl od těch vašich ezokravin objektivně ověřitelné. Nikdo nikdy nedokázal že astrologie funguje. A nikdo to taky nikdy nedokáže. Horoskopy „fungují“ díky Forerovu efektu. Jestli umíš číst, zkus si o tom přečíst…

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Forer%C5%AF­v_efekt
https://www.si­syfos.cz/clanek/1113-barnumuv-efekt

Avatar uživatele
Tonda Káňa

Je mnoho studií které se zabývají astrologií a z nich jasně vyplývá, že to prostě nefunguje. Přečti si o tom něco, je to prostě kravina a astrologové lidi akorát okrádaj o prachy…

Avatar uživatele
Alesh

Studují se vědy, ne pavědy. 😁
Astrologie je z principu kravina, to snad dá rozum, ne? Copak máš 12 druhů lidí? Prostě je to takové hledání pravdy v dobře napsaném textu. Když si přečteš svůj horoskop, tak tak nějak o půlce toho sdělení řekneš „jo, to docela sedí“ a o té druhé „no, to moc nesedí“. Tak co je na tom tak zázračného?

Avatar uživatele
Filip84

Alesh: Proboha, to je kravina! 🙈🙈🙈

Jakékoli společenské vědy, zejména psychologie nebo sociologie, nejsou jak, co já vím, sílozpyt, nebo šutrologie, nebo lučba: když vezmeš to a vrazíš do toho to, vznikne ti z toho toto, když to pojede ve vakuu, spotřebuje to tolik paliva, a když to pojede proti větru: spočítej to! Nejsou exaktní, jakousi míru exaktnosti má právo, protože v právu žádný novum nebude: je to uzavřená věda, ona jenom vykládá to nové na základě toho, co už bylo. Ale psychologie? Sociologie? V žádném případě!

Nejsou žádné konstanty, když si přečteš nějakou osobnostní charakteristiku, co já vím, třeba MBTI (Myers-Briggs Type Indicator) tak taky nemáš 16 „druhů lidí“, nikdo to, proboha, ani netvrdí, jde o základní charakteristiku, která má podcharakteristiky, i to omezené MBTI, tak, zná tak 320 „druhů lidí“. 😅🙈

Ano, jestli nějaká taková rašple pošahaná (https://www.y­outube.com/wat­ch?v=YHrNWkGmRBM) si přečte na webu chytrazena.org astrologický vejcuc o rozsahu 3/4 Letteru (protože víc písmenek by nepobrala 😅), a pak je chytrá, jak Rádio Jerevan a všem radí a montuje se do žití, no tak to ale není chyba astrologie jako takové. Taková nějaká rašple pošahaná, co nejdelší, a nejhodnotnější, kniha, co kdy přečetla, byla Honzíkova cesta, bude stejně pitomě zacházet se vším ostatním – protože Dunning-Krugerův efekt (ti frajeři za něj dostali nobelovku, takže to až taková píčovina asi nebude, viď? 😅).

A, ano, najdou se jiní ynteligenti, co jim bude velice vyhovovat, že si jich – vůbec – někdo všiml, a co jim bude vyhovovat to, že jim někdo vysvětlí, pod který z „12 druhů lidí“ spadají, a co to pro ně znamená.

Budou to podobní lidé, jako lidé, co se přidají k Jehovově organisaci, a.s., protože pak nepotřebují Google – věrný a rozvážný otrok ví všecko, a má odpověď na všecko. Lidi, co je zajímaj otázky, jako jestli existuje bůh, který se o nás stará, nebo co to jsou dezinformace, a jak se před nimi chránit, či je-li v Bybelu předpovězen novodobý stát Israel (https://www.jw­.org/cs/).

Takoví lidé byli, jsou a budou – i tady jsou. Pokud se ale společenským vědám věnuješ na poněkud jiné, typové, úrovni, dokážeš kvalitní astrologický rozbor ocenit. Si to udělej, ten osobní horoskop (https://osobni-horoskop.najdi­se.cz/) a porovnej se svým blábolem, jestli budeš subsumován pod „12 druhů lidí“.

A mi je, třeba, úplně někde, jestli ty výsledky vůbec, nějak, souvisí s datem narození, postavením planet, nebo něčím podobným. Já se znám docela dobře, a ano, mohu říct, že to i docela sedí – oproti obecným (populárním a zpopularisovaným) horoskopům, jejichž charakteristika na mne nesedí prakticky vůbec (trochu z toho – logicky – bude sedět na každého! 😅).

Si vzpomínám na známou, co tím strašně žila a hned po mně chtěla vědět, jaké jsem znamení. Jí říkám: „si na to přijdi sama, schválně, jestli se trefíš!“ Se jí do toho nechtělo, ale velmi brzy zjistila, že když něco řeknu, tak to tak bude a debata o tom je bezpředmětná, no tak co ji zbývalo, že? Tak asi po tejdnu přišla s tím, že jsem Beran. Říkám: jak jsi na to přišla? No, jednoduše: ona si myslela, že jsem buďto Střelec, nebo Beran. Konsultovala to s kamarádkou, co se v astrologii „víc vyzná“, a ani ta si – prý – se mnou nevěděla rady. Tak, nakonec, frajerky vyšly z mého oblečení. Už jenom to, že jsem jediný chlap, který prakticky nenosí kalhoty, a že moje oblečení je docela hodně futuristický, dospěly k závěru, že kdybych byl Střelec, měl bych praktičtější oblečení, než – z jejich úhlu pohledu – „osm sukní a kabelku“ (=kilt a sporran 😅), kdybych – prý – byl, zase, štír, tak budu mít víc „business“ styl, a tak – logickou dedukcí – dospěly k závěru, že budu ten Býk (četly něco, jako toto: https://www.pro­zeny.cz/clanek/jak-se-oblekaji-jednotliva-znameni-vodnari-miluji-sekace-49494 😅). Nebo možná Střelec s „akcendentem“ (správně je to ascendent 😅) v Býku.

No, tak výsledek je velmi, velmi překvapil, rozhodil jsem jim úplně jejich sebevědomí, od tý doby obě chlastají a úplně, ale úplně jsem jim zničil život! 😜😂 Ne, nechlastaj, ale jako „dojebat“ jsem je dojebal! 😂😅

No, dobře, ale to není chyba astrologie – to je lidská blbost (ale pobavily, frajerky, pobavily! 👌😂). A blbec je blbec, ať k přistupuje k čemukoli, výsledkem bude jenom blbost.

Jo, jenže to, na co mne navedl df, je úplně jiná liga a je to dost zajímavé. Jasně, pokud se neznáš, můžeš se v tom snadno ztratit – a většina lidí se nezná, vůbec! 😅 Ale já jsem za to docela vděčný.

Připodobnil bych to k numerologii. To zase jiná kamarádka tím strašně žila, chtěla po mně, pomalu, datum první erekce, a tak jako si říkám: tak fajn! 😅

Přišla s úplným 🤪. Tak říkám: fajn: chceš numerologii? Bude numerologie. Z jakých tabulek jsi převáděla písmena na čísla? 😳 to je jich víc!? Jo, frajerko, to je jich víc. 😅 My potřebujeme tu, která převádí naše latinská písmena do hebrejský abecedy, tj. z chaldejsko-hebrejské kabaly. Kabaly 😳? No, abych to neprodlužoval, výstupy byly úplně jiný a ještě víc byla 😳 z toho, že jí to – z jejího úhlu pohledu – nic moc vlastně nedá, že veškeré výstupy jsou, spíše, o tom, jak s tou druhou osobou komunikovat.

A taky tomu nevěřím, nemám důvod tomu věřit nebo nevěřit. Je to prostě prastará záležitost, a když si s tím párkrát pohraješ, zjistíš, že na tom cosi je – jenom je to nástroj, musíš ho umět využít! 😀

Avatar uživatele
df

Alesh: pokud vím, tak je jeden druh člověka, homo sapiens

Avatar uživatele
Filip84

df: Je to Troll, jenom ho zbytečně krmíš. 😅

Avatar uživatele
Tonda Káňa

Ty si troll debile…

Avatar uživatele
Filip84

df: Jsem opravdu zvědavý, kolik uživatelů Ti to tu napíše, hlavně z těch s úzkostně inhibovaným temperamentem, sentimentálních melancholiků! 😀

Avatar uživatele
Filip84

Jo, a jen tak mimochodem, na mne ta charakteristika znamení vůbec nesedí! 😅

Avatar uživatele
zjentek

Mýlíš se v sobě, mamrde, krysa na tebe sedí PŘESNĚ (holt se zatím ještě tolik neznáš).

Avatar uživatele
df

Filip84: musíš znát přesnou hodinu narození. Nebo aspoň ± 15 minut. Pak je možné udělat celkový podrobnější rozbor. U tebe odhaduji buď silný Merkur, nebo silně dominantní 3. dům. A poškozený 9. dům.

Avatar uživatele
Filip84

df: Znám, je to cca 1 00 AM.

Avatar uživatele
Filip84

Nebo prostě mezi první a druhou ranní, na 15 minut přesně si to nepamatuju – nikdy to pro mne nebylo až tak podstatné. 😅

Avatar uživatele
df

A datum?

Avatar uživatele
Filip84

To Ti napíšu soukromou zprávou, ok? 😅

Avatar uživatele
Tonda Káňa

1984

Avatar uživatele
Filip84

To je datum, kreténe? To je rok, ne, imbecile? 🤦‍♀️🙄🤪

Nový příspěvek