Zlatý

Vážíte někdy doma zakoupené zboží? Kontrolně?

Třeba housky?
Napadlo mě to, když jsem slyšela vedle stojícího zákazníka pronést poznámku, že dnes jsou nějaké malé.
Tak jsem zvážila a byla překvapena. Nemile.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

No nedávno jsem koupila 5kg brambor, necelé 4 kila tam byla:-(((

Doplňuji:
Obchodníkům se krást oplatí, pač pokuty jsou k smíchu:-(((((

Pokuta by měla být určitým % z tržby.

Další odpovědi:

Stříbrný

Pouze náhodně a výjimečně. Pokud se mi to nezdá, ale to musí být velmi nápadné. Potom zbývá jen reklamace.

Bronzový

Vážím, čtu, hledám, ... Šidí se na všem - na obsahu (ilustrační fotky, ...), na váze, na čerstvosti, ... V jedné čokoládě z Lidlu jsem měl nános hektolitru špíny - spolu s mrštným a hbitým červíkem, ... (Byť se jedná prý o seriózní obchod.) Zelenina míchaná s vodou, maso s vodou, balíčky s různými plyny (těžkými, kdy po otevření klesne krutě váha), ... A rozhodně neplatí, že dražší = lepší. Zkrátka v ČR se k jídlu člověk jen těžko dostane. Tedy možná v restauracích, možná v nějakém kamenném krámku - to netuším.

Bronzový

Ne, k čemu by to bylo dobré? I kdybych zjistil že housky jsou o něco menší než obvykle tak se přece kvůli houskám nebudu vracet a hádat se o pár korun. Mám jen jedny nervy a na kdejakou ptákovinu je nehodlám ničit holky moje :)

zubní pastu

Zlatý

Nevážím. K ničemu by mi to nebylo, protože nevím, kolik má správná houska vážit.

Stříbrný

Při nákupu v hypermarketu Albertu jsem si všimla, že sice rohlík stojí stále stejně, ale je mnohem menší, než byl. Nekoupila jsem. Ať si je nacpou do chřtánu za to oblbování zákazníka. Jinak při nejasné ceně jdu na čtečku, volnou zeleninu si vážím na kontrolní váze a po každém nákupu si kontroluji účtenku, jestli započítali správně i různé akce. Po shlédnutí videa na internetu, jak okrádají balenou zeleninu na váze, si budu vážit i balené brambory v sáčku atd.

Stříbrný

vážím přímo na prodejně kde bývají kontrolní zákaznické váhy, ceny kontroluji čtečkou, párkrát mě vypekli odlišnou cenou v regálu, v letáku a u kasy...nevěřit obchodníkům, je to sebranka, pakáž a hotovo

Bronzový

už to nevážime...párkrát nám vyšli čudné čísla...hnusné, lebo inak to neboli šmakulády

ale, váha je v porovnaní s nebezpečnými éčkami, plesňami, antibiotikami v exrémnych množstvách a všeobecnou nekvalitou najmenší problém potravín

Diskuze k otázce

Zlatý

ReHu

Admin dotaz zamkl.
U ceny housky je váha uvedená. Teď si to vybavuji, ale myslím, že to je 43 nebo 45 gramů.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 413
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.