Pokročilý

Vaše sbírky ? Sbíráte něco či sbírali jste ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V dětství i trochu později jsem "sbíral" různou havěť. Neusmrcoval, ale choval, množil, pozoroval.
Teď, na starý kolena, to fotím dávám do alb i prezentuji.

Další odpovědi:

Zlatý

Zamlada šutry, ale hlavně hmyz pro chov a studium. Nyní dokumentuji různé živočišné (především hmyzí) i rostlinné druhy fotograficky pro sebe i odborné weby.

Pokročilý

Dříve jsem sbíral kameny (horniny a minerály) .

Pokročilý

autogramy
pohlednice
takový ty malý plyšový hračičky na záclony (nevím, jak se to jmenuje)

Teď už nic :)

Pokročilý

trochu zvláštní ale já zbírám krabičky od tic tac :D už jich mám kolem 90ks

Zlatý

Poštovní známky s motivem koní, mám docela pěknou sbírku. Chodila jsem je kupovat hlavně do filatelie v Praze na Příkopechn /u Václaváku/, teď už tam je dávno jiný obchod. A samozřejmě i jinak jsem je sháněla.
Pak jsem sbírala obaly od žvýkaček, pořád je mám, jsou jich stovky.
Pak taky pohledy zvířat.
A dá se říct, že jsem sbírala i knížky o psech, ono to tenkrát šlo, protože jich nevycházelo moc, tak to byl vždycky svátek, když vyšla nová a jela jsem si ji koupit. Pamatuju, jak poprvé vyšla Velká kniha o psech, něco, co tu do té doby nebylo, byla jen na objednávku a čekalo se na ni. Stála 300,- Kč, to byly tenkrát slušné peníze. Postupem času se dala koupit mnohem levněji ve výprodeji v Levných knihách.

Pokročilý

Sbírám různé hezké kameny. Mám na ně takovou skleněnou misku, takže je na ně hezky vidět.

Zlatý

Sbírala jsem cukříky, co se dávají ke kávě. Nakonec jsem zvažovala sbírku zrušit a tady na odpovědích jsem našla paní, která ji uvítala pro svou dceru, která také sbírá cukry.
Ona mi zas za ně poslala kalendáříky (takové ty kartičkové na celý rok) do sbírky mojí maminky.

Dříve jsem sbírala pohledy a ještě další věci, teď už mám chuť sbírat jen zážitky se svými milými, ty jsou to nejcennější.

Pokročilý

Zamlada pivní tácky - české z různých koutů i z cizích zemí, mám jich ještě plnou krabici a je mi líto se jich zbavit. Už odmalička mě přitahovaly různé knížky o strašidlech, ty mám ráda doteď, moc jich sice nevyšlo,tak jich taky pár mám :-)

Bronzový

Sbíral jsem kameny a zkameněliny,pohledy,knihy sci-fi,LP zpěváků a skupin,stříbrné přívěšky na řetízek s tajemnou symbolikou,výstřižky článků - záhady,herbář a sušené byliny,propisky.Jinak jak beer.To je moje krevní skupina.Jo a ještě ty pivní tácky.Teď sbírám vraky mobilů.

Stříbrný

Od malička jsem sbíral modely autíček.Začal jsem angličákama od Matchboxu.Pamatuju si,jak se špatně sháněly,vozili jsme je třeba z Maďarska.Z dovolených v NDR jsem si zase vozil plastové,ale propracované malé modýlky aut 1:87 k modelové železnici.Po revoluci to byly modely Bburago,nejdříve 1:43,mám i několik 1:24 a 1:18.Postavil jsem i několik stavebnic kamionů od Italeri a Rewelu.Dodnes to všechno mám,syn už má taky spoustu autíček,hlavně Ferrari.V zimě se chystáme vyklidit sklep,kde si chceme zařídit modelářskou dílničku a TT kolejiště.Vláčky i s kolejemi a domečky už mám asi 20 let v krabici:-(Jinak jsem jako dítě sbíral plechovky od limonád a piva,pivní tácky,známky,obaly od čokolád,obrázky ze žvýkaček Bajo,papírové vystřihovánky z ABC...všechno to ještě mám u naších na půdě.

Stříbrný

Raritní, nízkonákladové a limitované edice vzácných hudebních CD, málo známé kapely, dá se stáhnout z netu a vypálit nebo uložit na HDD či flešku. Kdysi origoše, nyní jen CD-R, peněz není nazbyt. Také knihy z oborů hudba a záhadologie. No a do kompletu pivní etikety.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 881
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 861
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.