Avatar uživatele
Shuffle

Vánoční zvyky

Dobrý den,

zajímalo by mě, jaké jídlo máte nejčastěji na Vánoce? Ptala jsem se kamarádů a asi 3 z 17 řekli, že jí kapra. Překvapilo mě to, ikdyž ho sama na Vánoce nejím…nejčastěji se ale liší polévky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? manon, Drap, Illines před 4143 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
huxa

bramborový salát+řízky, smažák

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

v poledne ňákou lehkou polívku, večer bramborovej salát, rybu a klobásy. Ta ryba ovšem nebejvá kapr, nejčastěji se jedná o candáta, letos bude jeseter ;{)>
Že lidi po kaprech nebaží, mě nepřekvapuje – díky komercializaci bejvá nechutně předraženej a bůh ví, co do nich cpou…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Na Vánoce jsou u nás rozmanitá jídla,ale na Štědrovečerní večeři tradice: Čočková polévka s domácí klobáskou,smažené kapří podkovy,brambo­rový salát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Illines

Cely den nejim a to uz ze zvyku,jinak klasika,rybi polevka,bramborovy salat,kaprik a vinne klobasky i rizky.Ale take pecen chleba a sul.Drive babicka ,jeste nez se zacalo jist,mela na stole postni oplatky na ktere se davalo med.Ale to ja uz nedelala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Tradičně : v poledne hrachová nebo častěji čočková polévka
večer : rybí polévka, smažený kapr / s kůží/ bramborový salát

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

K snídani vánočku – to je snad jediný den v roce, kdy docela s chutí snídám (jinak toto jídlo vynechávám). Je to naše tradice. Ráno ještě spím a manžel donese z pekárny vlažnou vánočku a já udělám čaj s medem a citronem. Namažeme ji máslem a koukáme při tom na pohádky. V poledne slepičí nebo hovězí polévku někde ve městě, v nějaké hotelové restauraci, pak jdeme tančit a večer si dáme klasiku – bramborový salát (který já nesnáším, ale lžíci jednou za rok přežiju:-) a krůtí řízky a obalovanou tresku (nebo halibuta, hejka – nějakou mořskou rybku), rozhodně ne kapra.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek