Shuffle

Vánoční zvyky

Dobrý den,

zajímalo by mě, jaké jídlo máte nejčastěji na Vánoce? Ptala jsem se kamarádů a asi 3 z 17 řekli, že jí kapra. Překvapilo mě to, ikdyž ho sama na Vánoce nejím…nejčastěji se ale liší polévky.

Nejlepší odpověď
huxa

bramborový salát+řízky, smažák

Další odpovědi
quentos

v poledne ňákou lehkou polívku, večer bramborovej salát, rybu a klobásy. Ta ryba ovšem nebejvá kapr, nejčastěji se jedná o candáta, letos bude jeseter ;{)>
Že lidi po kaprech nebaží, mě nepřekvapuje – díky komercializaci bejvá nechutně předraženej a bůh ví, co do nich cpou…

anonym

Na Vánoce jsou u nás rozmanitá jídla,ale na Štědrovečerní večeři tradice: Čočková polévka s domácí klobáskou,smažené kapří podkovy,brambo­rový salát.

Illines

Cely den nejim a to uz ze zvyku,jinak klasika,rybi polevka,bramborovy salat,kaprik a vinne klobasky i rizky.Ale take pecen chleba a sul.Drive babicka ,jeste nez se zacalo jist,mela na stole postni oplatky na ktere se davalo med.Ale to ja uz nedelala.

Drap

Tradičně : v poledne hrachová nebo častěji čočková polévka
večer : rybí polévka, smažený kapr / s kůží/ bramborový salát

Damiana

K snídani vánočku – to je snad jediný den v roce, kdy docela s chutí snídám (jinak toto jídlo vynechávám). Je to naše tradice. Ráno ještě spím a manžel donese z pekárny vlažnou vánočku a já udělám čaj s medem a citronem. Namažeme ji máslem a koukáme při tom na pohádky. V poledne slepičí nebo hovězí polévku někde ve městě, v nějaké hotelové restauraci, pak jdeme tančit a večer si dáme klasiku – bramborový salát (který já nesnáším, ale lžíci jednou za rok přežiju:-) a krůtí řízky a obalovanou tresku (nebo halibuta, hejka – nějakou mořskou rybku), rozhodně ne kapra.