Pokročilý

Vánoce dvakrát

Myslíte, že někdo dělá i vánoce jindy, než 24.12 ?
Dejme tomu, že já teď nebudu mít v prosinci dárky, nejsou peníze, a pak kdybych měla nebo bych si našetřila, tak by byla blbost udělat druhé vánoce:/ Já si je chci prostě užít!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

S přáteli dláváme vánoce již několik let většinou v polovině srpna. Stromeček, kapr, salát, dárky, hrají koledy, u stolu se sedí venku v plavkách. Máš pravdu, je to zábava a jedny vánoce za rok jsou dost málo.

Další odpovědi:

Pokročilý

Vánoce, ale nejsou jen o dárcích, aspoň tak to platí v naší rodině. Pokud nemáte dost financí za spoustu dárků, darujte si třeba jen jeden, dva a ještě k tomu ruční výroby... Mimochodem, Vánoce ještě nejsou aktuální, tak nevíš, třeba vyhrajete v loterii, nebo v práci dostanete tučné prémie... :D

Vevinko007, Vánoce jsou o sváteční atmosféře, ne o dárcích a penězích. Pokud na dárky seženeš jen pár korun, tak stačí drobnost a nemusí být ani pro všechny.
Druhé Vánoce? Podle mne to nemá smysl. Můžete si udělat oslavu narozenin kohokoliv z rodiny a při té předat dárky i dalším rodinným příslušníkům. Nebo si uspořádat "Den dárků" (je jedno jak to nazvete), ale Vánoce jsou skutečně jenom ty pravé a jediné - církevní svátek. Tyhle Vánoce si koukej skutečně užít. Nemusí být bohaté, láska v rodině vše vynahradí.

Zlatý

Vánoce jsou jen jedny - 24. prosince. A měly by být hlavně o tom, že se setkají lidé, kteří jsou si blízcí. Rádi se uvidí a jsou šťastní, že mohou být spolu. Z toho konzumního pohledu na (podle mne) nejkrásnější a nejromantičtější svátky v roce mne úplně zamrazilo. Vánoce přece nejsou (jen) dárky! Kam se vytratilo jejich kouzlo? Slavit si můžeš co chceš, kdy chceš - ale rozhodně to nebudou Vánoce.

Stříbrný

Co si chceš užít? Peníze nebo dvoje vánoce?
Dárky o vánocích můžou být vyloženě symbolické a levné, třeba vlastní výroby.

Jinak ale jsou i lidi co slaví v červnu půlvánoce - tuším ale bez stromečku a kapra. No proč ne. Proti gustu...

Zlatý

Vánoce jsem upravený starý pohanský svátek, kdy se slavil zimní slunovrat. Takže v tomto duchu mohou být pouze jedny. Nicméně proč neslavit letní slunovrat. i když, v tu dobu bývají různé poutě apod.
A jak píší jiní - Vánoce nejsou jen o dárcích, ale o celkové pohodě. Potřebu nakoupit dárky dělají obchodníci, aby nás zblbli a utratili poslední peníze za pitominky.
Popravdě - pokud vím a co si pamatuji, většina dárků pod stromeček je stejně takových, které si v průběhu roku potřebujeme koupit, jen s tím, že některé kupujeme s cílem je předat pod stromečkem.

Diskuze k otázce

Zlatý

Děda Louda

Damiano, máš to trochu popletené. Vánoce jsou (alespoň doposud každoročně byly) 25. a 26. prosince. Zkus nakouknout do kalendáře.

Zlatý

Damiana

No jo, ale tady evidentně probíráme Štedrý den - na to se přece vevinka007 ptá. Ne na komplet vánoční svátky.:-)

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.