Váhám vložit otázku,na kterou jsem nenašel v modré liště odpověď,i když jich bylo na deset listů!Ale budiž mi odpuštěno.

Jakým hodinkám dávate přednost,klasickým nebo digitálním?!

P.S. Ještě ta setsakramentská rubrika! Hodinky jsou přece doplněk,že ?!
Doplňuji:
Jak tedy zjišťujete přesný čas,když nenosíte hodinky a nemáte po ruce mobil?

Nejlepší odpověď
Drap

Jedině klasika. Na digitálních se mě místo času ukaýe 14 děleno 37 a než to vydělím, tak mě ujede vlak.

Další odpovědi
hanulka11

nenosím poslední dobou hodinky , když potřebuji čas , mrknu na mobil
Doplňuji:
mobil mám v kapse a když jsem doma ,není čas mým pánem …tak asi nějak

Andělé

Dávám přednost mobilu. Je to i můj blbníček,pořád mi pípá nějaké upozornění,abych na něco nezapoměla. Ale ráno ho nesnáším,ten budík v něm bych nadobro vymazala!
Jinak hodinky už léta nenosím,ale občas vidím známé,jak se k hodinkám vrací a všechny mají klasické. Ty bych si vybrala i já..
Doplňuji:
Já mám mobil pořád po ruce. Doma koukám na nástěnné hodiny,ale když jdu někam,beru si ho s sebou,jsme nerozluční přátelé..:-))

Damiana

Manžel je posedlý zajímavým designem hodinek a tak jich mám docela dost. Ale v žádných nemám baterku, protože je nosím jen pro parádu – jak se mi zrovna hodí. Upřednostňuji klasické s ručičkami. Mám i kapesní, takové artdeco – ty na ženě v upnutém kostýmu myslím, vypadají zvlášť efektně.
Když potřebuji vědět, kolik je hodin, mrknu na mobil.
Ještě jsem si vzpomněla, že když jsem byla malá, dostala jsem k narozeninám hodinky s šaškem. Dělal stojku a čas tak ukazovaly „nožičky“.
Doplňuji:
Přesně jako Andělé. 🙂

briketka10

mám troje krásné a velmi drahé ručičkové hodinky a přesto nosím mobil..
Doplňuji:
doma mám hodiny všude musím vidět, kolik mi ten den ukrajuje..

mosoj

Není to tak špatná otázka. Pracuji s oběma způsoby zobrazení času. Takže používám hodinky které ukazují na oba způsoby. Někdy si na určitou akci vezmu dokonce jenom digitální.

Pro běžné odečítání času mám nejraději klasiku s pěkně silnými a dobře viditelnými ručičkami. V tom případě využívám pouze obrazovou paměť . Je to rychlejší ( nemusím nic dělit) a nevyrušuje to tolik při práci či řízení čehokoliv a odečítaná přesnost je dostačující.
Problém nastává v okamžiku kdy potřebuji pracovat s přesným časem, přesně na minuty.
Pak používám digitální zobrazení.

Znám lékaře kteří právě při své činnosti potřebují znát přesně čas na minutu a používají jenom digitální.

Vytahovat mobil abych zjistil čas to je mně jaksi poroti srsti.

Johny_r

Klasický automat je super věc. Ale kde na to brát, že? Takže momentálně funguji na Quartzkách Citizen Ecodrive. Má to ručičky, vypadá to pěkně, ale v podstatě to jsou digitálky.

Danča84

Jako módní doplněk bych dala pro ženy elegantní ručičkové a pro muže sportovní digitální, ale co se mě týče, používám výhradně hodiny na mobilu – nosit ty náramkové jsem si už úplně odvykla:-)

BENYTA

Celý život jsem hodinky sundavala jen při vstupu do vany. Dnes jedině mobil.
Měla jsem krásné ruské tmavé, samozřejmě ručičkové.

PS:myslím, že otázka bude přesunuta do „Ankety a zábava“.

poa.li

Mechanické hodinky sbírám a střídám je s podobným zaujetím, jako ženy boty, myslím. Poslední dobou ale nosím digitálky casio, u kterých nemusím mít strach, že je ztratím, nebo rozbiju. Mými mechanickými zázraky se kochám jen v klidu domova…

led

Odpoviem na doplnok:
Je jeden krásny spôsob, na ktorý zatiaľ nikto z prítomných neprišiel: opýtam sa niekoho.
Pokiaľ pracujem so sekundami – počítam
V prírode, ak svieti slnko, zmeriam si výšku Slnka nad obzorom a pomocou Pytagorovej vety vypočítam čas… (kecá mi to ale dobre, nie?), pravda je: v skutočnosti podľa výšky Slnka odhadnem čas.

Andělé

Ad Benyta,tj.ta lepší možnost,spíš aby ji mazal nesmazal..:-D