Terryle

Váha STARÉ hokejové výstroje

Potřebovala bych odhadem zjistit, kolik tak mohla vážit průměrná výstroj hokejisty (ne brankáře) někdy ve 40., 50. letech. Je mi jasné, že výstroje měli mnohem míň než dnes; na druhou stranu nebyly odlehčené materiály, používala se kůže atd. Takže vůbec nemám odhad. Neměli jste někdo z vás dříve narozených něco podobného v ruce a nedokázali byste to zhruba odhadnout?
Doplňuji:
Rynku, jste úžasný, díky moc! Pomohl jste mi. iv – Mám sice kontakt na jednoho starého pana hokejistu, ale nechce se mi ho jen s takovou maličkostí otravovat… člověk je holt tvor líná. Díky za všecky odpovědi a pěknej den!

Nejlepší odpověď
rynek878

Tak nyní váží výstroj zhruba kolem 10.kg,tenkrát,když jsem ještě hrával v 60.letech,tak měla určitě o 3–4 kg více

Další odpovědi
anonym

Terrylko , ja bych zkusila hledat pod historii ledniho hokeje . Mozna tam narazite i na nejaky kontakt a verim , ze by vam odpovedeli.
Me se zda , ze ted toho maji na sobe 3 krat vice , nez pred temi lety… 🙂 -iv-

arygnoc

  • iv-:

i konta mají tučnější …