bolak

Vadí zvířatům klíčky z brambor?

Když dávám hlodavci šlupky s brambor, a zapomněl bych odříznout nějaký ten klíček, přežije to? Vím že mi jako dítěti říkali, že se to musí utrhat, jinak bych umřel, ale to samý mi říkali i s těma špičkama od banánu, tak už si nejsem ničím jist.

Nejlepší odpověď
Drap

Kdyby hlodavci nedostávali nic jiného, tak by to možná nějaké následky mělo. Pokud ale je tam občas nějaký klíček, tak myslím, že jim to vůbec škodit nebude. V přírodě jim to taky nikdo nepřebírá.

Další odpovědi
beer

Vadí, raději bych tímto způsobem nekrmil – existuje vhodnější potrava.
Všechny lilkovité rostliny, kam brambora patří, obsahují totiž solanin a jeho maximální koncentrace je v okolí oček nebo klíčků.
Více ve zdroji

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/So­lanin

honza19hk

když jim to nebudš dávat ve velkym tak ne.Jsou sice jedovatý ale jeden nebo 2 klíčky ještě nikoho nezabili.