Avatar uživatele
anonym

Vadí Vám, že kvůli špatnému zákonu o DPH obchodníci vyhazují jídlo, které by mohli odvést do Somálska?

http://byznys­.lidovky.cz/mi­lion-tun-potravin-konci-v-kosi-aby-se-nemusela-platit-dan-poz-/firmy-trhy.asp?c=A110728_­110253_firmy-trhy_apa

Být politik, tak bych obchodníkům přímo nařídím a pokud by neposlechly, tak by jídlo museli do Somálska odvést osobně, vlastním autem a v doprovodu Policie a náklady Policie by samozřejmě museli zaplatit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4597 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Otázkou je, jestli by osvobození od DPH v tomto případě, ač je to na první pohled velmi logické a užitečné, nevedlo k nějaké černotě. A jsem přesvědčen, že vedlo. Jsem obchodník a chci prodat potraviny … tak se s někým dohodnu, že mu to „daruji“, on mi sice zaplatí, ale už to bude osvobozeno od DPH. No, možná jsem teď vymyslel kravinu, ale nepochybně by to začal někdo rychle očůrávat, stejně jako jakoukoli jinou výjimku.
Jinak ten blábol o odvozu do Somálska a nějakém nařizování atd. to snad lépe nekomentovat. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lexx

Do Somalska ? a jaký to bude mít výsledek ? že se budou nekontrolovaně množit 3× víc ? děkuji…jen abychom to Somalsko neměli za pár let doma, a kdo pak podpoří nás ?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Pěkná slátanina. Autor ani tazatel nemá vůbec ponětí jak se s DPH pracuje. A co v tomto případě s DPH na vstupu?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

S údivem jsem zjistil,že jsem dal omylem bod lexxovi,což mě mrzí.Beru zpět – alespoň takhle.

Xenofobní názory tohoto typu mě poměrně dost …iritují.

K dotazu – jistě šlechetné,nicméně strašidelná ptákovina.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Vadí, nevadé – unie rozhodla musíme tak činit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Pokud si to Somálci zaplatí, může se jim tam vozit cokoliv, o co si řeknou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek