Pokročilý

Vadí hodně déšť jízdnímu kolu?

Před dvěma roky jsem si koupil kolo Olpran za 2500 Kč. Bylo to nové kolo. Jezdil jsem na kole asi rok a všechno bylo v pohodě. Jednou jsem jel v létě z výletu a chytla mě taková bouřka a slejvák a já jsem zmokl a taky moje kolo zmoklo. Potom jsem se vrátil domů a kolo jsem dal do garáže.
Kolo jsem nechal v garáži přes noc. Druhý den jsem znovu vyjel na kole a řetěz byl rezavý a přeskakovala přehazovačka. Kolo jsem promazal, ale kolo stejně přeskakovalo. Asi po měsíci jsem jel na tom kole a přeskočil řetěz a přehazovačka se utrhla a ohla se a dostala se mi přímo do drátů. Tak to byl konec. To kolo už asi nepojede. Koupil jsem si nové kolo a když jsem chtěl ráno vyrazit do práce, tak venku pršelo a já jsem si řekl, že když pojedu na tom novém kole v dešti, tak mi zrezne řetěz a radši jsem nové kolo nechal v garáži a jel jsem autobusem. Je možné, že kolo se může zničit z deště. Nechci si zničit to moje nové kolo, ale musím jet i v dešti. Jak kolo udržovat a můžu jet vůbec v dešti. Nové kolo stálo 3200 Kč.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Klidně můžeš jezdit i v dešti - ale i kolo, které nezmokne, je potřeba udržovat.
Poměrně pravidelně bys měl mazat a čistit řetěz (trpí vlhkostí, prachem, blátem...), převodník i pastorek.
O něco méně často pak ložiska v nábách a středu - podle jejich typu (konstrukce).
A samozřejmě veškeré další pohyblivé části.
___
Pokud vůbec nevíš jak a proč, zajdi s kolem do servisu a nech si mechanikem aspoň základy ukázat.

Další odpovědi:

Zlatý

A nebyl za ty prachy u toho kola nějakej návod, že se má používat pouze jako doplněk, nebo tak něco? Víš, jako maj třeba u obuvi svou módní obuv, která je ale určena jen na módní molo. Protože za dva a půl litru jsem viděl v cyklokrámu nejen třeba sedla a sedlovky, ale i cyklodržáky na lahve s pitím :o

Bronzový

A pak se mi někdo diví, že jsem si koupila kolo za 13 tisíc. Jezdím na něm už přes dva roky a ještě se mi s ním nic nestalo. Akorát jsem jednou namazala řetěz a šlape jak hodinky.

Zlatý

Jezdím na kole dodnes a nikdy se mně nic podobného nestalo.
Všechny namáhané a pohyblivé součásti (pedály, přesmykač, řetěz, přehazovačka) ale průběžně udržuji a hlavně - konzervuji. Pokud toto neprovádíš je logické, že suché součásti bez konzervace (olej, vazelína) po dešti zrezivějí.
Mokré kolo je potřeba po dešti hned vysušit a obnovit konzervaci, pak může do garáže.
Doplňuji:
Poněvadž toho kolo potřebuje víc, ještě jsem ti něco vyhledal
http://www.yourbike.cz/…
http://www.cyklovybava.cz/…

Stříbrný

Ano, toto jsou ty levné kola z Kauflandu, apod., které ovšem jsou z těch nejlevnějších součástek.
Být tebou, dám si na nové kolo nějaký kvalitní řetěz a mažu a mažu, dotahuju každý šroubeček, alespoň jednou měsíčně.

Bronzový

Déšť bicyklu neuškodí,spíše to že jste neprováděl údržnu to za prvé a za druhé. kolik jste na tom kole najel kilometrů?
Já jezdil (teď ne,jsem bez práce a asi 2 roky jsem nemusel na firmu,nabírali mne na cestě) jezdil denodenně ,bez ohledu na počasí,jen když bylo sněhu více jak cca25cm tak ne,jinak kolo jsem měl staré,respektive rám a řídítka (asi jako já to jest cca50 roků),ale komponety nové a kvalitativně asi tak střed,např jen zadní ráfek ,výplet a podložka pod duši byla za tisíc kč přehazka,středy,kliky šlapky přesmykač nevím ale přehazku jsem za asi 10 let měnil 2x a přesmykač 1x občas řetěz ...
Kola v cenové relaci do cca 8000kč jsou jen na rekreační ježdění!!Pokdu jste týdně najel klolem 100km a víc tak to chce kolo takkolem,spíše nad 20 000kč!!
Výbava bude stejná+-,ale kvalita bude trochu jinší!!!!

Stříbrný

Před 30ti lety jsem si koupil kolo a jezdil jsem denně, kolikrát i v dešti.Jezdil jsem i když byl sníh a 10 pod nulou.Představ si, že mně zamrznul i řetěz (cestou do práce jsem jel v deseticentimetrovém sněhu, ten se nabalil na řetěz a před fabrikou ve stojanu to všechno zmzlo, takže řetěz se neohýbal).Kolo jsem domů dotlačil dal do chodby rozmrznout, namazal a znova jsem jezdil.
Jezdím na tom kole do dneška (jsem nezaměstnaný jen v minulém roce 2500km při schánění práce) a kolo drží.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 99
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.