lukas.zmizik

v roce 2030 prý bude Brno hlavní město ČR. to se dá tak jednoduše změnit?

http://byznys­.ihned.cz/zpra­vodajstvi-cesko/c1-57620350-volby-2012-v-roce-2030-bude-brno-hlavni-mesto-sledujte-reportaz-z-jihomoravskeho-kraje

Nejlepší odpověď
beer

Buď v klidu, nebude. Nesmíš hned všemu věřit ))

Další odpovědi
anonym

Brno může být ledatak hlavním městem Moravy. To, že Bonn Němci vyměnili po sjednocení za Berlin, není tak docela pravda, protože historicky Berlín byl hlavním městem, ale když ho udělali komunisti hlavním městem socdemo, tak náhrada pro úřady, konzuláty atd. byl Bonn. Ovšem, že by Praha přestala být hlavním městem ČR? I kdyby to nějakého Brňáka napadlo, bylo by to tak nákladné, že by to Pražáci zatrhli. Kdo by proboha stěhoval Karlův most na prýgl?

jmhad

A proč ne? Němci taky po sjednocení vyměnili Bonn za Berlín.
Doplňuji:
a nakonec Velké Morava tu byla 100 let před tím,než se narodil první český kníže s působností pro palouček okolo Prahy.

Sůwa

Brrrr, no to nikdy nebude, já se toho aspoň určitě nedožiju.

baghira

Teoreticky k tomu stačí dvoutřetinová většina ve Sněmovně, která je nutná ke změně Ústavy.

mosoj

I kdyby. To by snad nebyl konec světa !!!!!

Funna

už aby to bylo…ten pragocentrismus a „sraní " na Moravu, která tu byla historicky dřív, docela vytáčí…viz odpověď…"pražáci by to zatrhli!!“

Ar

Tak né, že by mě to nějak vadilo, dokonce si myslím, že někteří prážaci by si to i zasloužili, aby žili na „venově“. Nicéně tomu ani zbla nevěřím. Praha má přeci jenom historicky významější postavení než jakékoli jiné město (obec) v ČR, ať s to někomu líbí nebo ne. To , že Brno půjde ekonomicky a i jinak nahoru na tom nic nezmení. Hlavní město nemusí být vždy to největí atd.

anonym

Určitě bude.
Hned po tom, jak přestěhují nádraží.