plebs

V kterých letech nebyla v obci omezena mezi 22 hod. až do páté ranní rychlost?

Zdroj., štamgast u Zelené kočky

Odpovědi
Emefej

Mezi lety 1960 –1990. Nebylo to od 22, ale od 23 hod.

Zdroj: https://www.au­to.cz/jak-se-jezdilo-za-socialismu-na-d1-dve-pumpy-zadne-rychlostni-limity-a-benzin-za-dve-kacky-101612

cochee

Doplním emefeje: platilo to ale jen pro osobní vozidla do 3,5 t a jen v úsecích neomezených značkou „Omezená rychlost.“ Prvním právním předpisem, který toto zavedl, byla vyhláška 141/1960 Sb. o PraSiPu a poslední, která to dovolovala, byla vyhláška 100/1975 Sb. o PraSiPu, která platila až do vydání nového předpisu, který ji zrušil a to byla vyhláška 99/1989 Sb. o PraSiPu. (PraSiP = pravidla silničního provozu.)