BEAES

V kterém roce byla na trh uvedena Push-up-ka.

Která společnost ji uvedla na trh?

Nejlepší odpověď
anonym

to bude hned rok kdy si žena všimla že má malé prsa

Další odpovědi
Miroslavst

První patenty na podprsenku byly uděleny již koncem 19. století – např. v roce 1889 jej získala Francouzka Herminie Cadolle a v roce 1893 Američanka s českým jménem Marie Tucek pod názvem „Breast supporter“. Za skutečnou vynálezkyni moderní podrsenky však někdy bývá považována další Američanka – Marie Phelps Jacobová, která ji vyrobila v roce 1913 a o rok později získala patent.

hanulka11

Podprsenky push-up nejsou moderním vynálezem, jak by se mohl leckdo domnívat. Vycpané podprsenky objevili nyní ve skladu muzea vědy v Londýně. Jejich vznik historici datují do roku 1880. To znamená, že už před 130 lety si některé ženy vycpávaly košíčky, abych jejich prsa působila větší a souměrná.

Průkopníkem mezi push-upkami tedy není Wondebra, kterou jako první předváděla česká topmodelka Eva Herzigová nebo Slovenka Adriana Sklenaříková

Zdroj: http://doma.no­va.cz/clanek/kra­saamoda/prvni-podprsence-push-up-je-uz-130-let-2.html