Avatar uživatele
Hanzi x

V kterém okrese bude řešen přestupek z dopravní nehody?

Zavinil jsem dopravní nehodu, která se stala ve stejném kraji, ale jiném okrese, než je moje adresa trvalého pobytu. Bude se to řešit tam, kde se to stalo, nebo tam, kde mám já bydliště?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3231 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Ve velké většině případů se přestupek projednává tam, kde byl spáchán.

Ze zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích:

§ 55
(1) K projednání přestupku je místně příslušný správní orgán, v jehož územním obvodu byl přestupek spáchán.
(2) Přestupek, který byl spáchán v cizině státním občanem České republiky anebo cizincem, který má trvalý pobyt na území České republiky, nebo nelze-li místo spáchání přestupku spolehlivě zjistit, projedná správní orgán, v jehož územním obvodu pachatel má nebo naposledy měl trvalý pobyt.
(3) Místně příslušný správní orgán může k usnadnění projednání přestupku nebo z jiného důležitého důvodu postoupit věc i bez souhlasu účastníků řízení jinému věcně příslušnému správnímu orgánu, v jehož územním obvodu se pachatel zdržuje nebo pracuje.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Tam, kde byl spáchán.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Myslím, že tam, kde byl přestupek spáchán.
Před časem řídil kolega mé auto, překročil rychlost v obci a obsílka přišla z toho města, kudy rychle projížděl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Tam kde byl přestupek spáchán, tam bude projednán. Lze ale požádat o předání do Vašho bydliště, ale nemusí Vám být vyhověno. Asi ani nebude..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek