Hanzi x

V kterém okrese bude řešen přestupek z dopravní nehody?

Zavinil jsem dopravní nehodu, která se stala ve stejném kraji, ale jiném okrese, než je moje adresa trvalého pobytu. Bude se to řešit tam, kde se to stalo, nebo tam, kde mám já bydliště?

Nejlepší odpověď
klumprt

Ve velké většině případů se přestupek projednává tam, kde byl spáchán.

Ze zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích:

§ 55
(1) K projednání přestupku je místně příslušný správní orgán, v jehož územním obvodu byl přestupek spáchán.
(2) Přestupek, který byl spáchán v cizině státním občanem České republiky anebo cizincem, který má trvalý pobyt na území České republiky, nebo nelze-li místo spáchání přestupku spolehlivě zjistit, projedná správní orgán, v jehož územním obvodu pachatel má nebo naposledy měl trvalý pobyt.
(3) Místně příslušný správní orgán může k usnadnění projednání přestupku nebo z jiného důležitého důvodu postoupit věc i bez souhlasu účastníků řízení jinému věcně příslušnému správnímu orgánu, v jehož územním obvodu se pachatel zdržuje nebo pracuje.

Další odpovědi
Klaproth

Tam, kde byl spáchán.

ReHu

Myslím, že tam, kde byl přestupek spáchán.
Před časem řídil kolega mé auto, překročil rychlost v obci a obsílka přišla z toho města, kudy rychle projížděl.

cukrar

Tam kde byl přestupek spáchán, tam bude projednán. Lze ale požádat o předání do Vašho bydliště, ale nemusí Vám být vyhověno. Asi ani nebude..