V kterém okrese bude řešen přestupek z dopravní nehody?

Zavinil jsem dopravní nehodu, která se stala ve stejném kraji, ale jiném okrese, než je moje adresa trvalého pobytu. Bude se to řešit tam, kde se to stalo, nebo tam, kde mám já bydliště?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Velmi pravděpodobně v místě kde se nehoda stala,teda pokud to není na druhém konci republiky,pak to mohou po vyšetření odeslat do místa bydliště.
Doplňuji:
Alespoň já to tak měl,jsem JH boural jsem BN-řešili v BN.

Další odpovědi:

Stříbrný

Ve velké většině případů se přestupek projednává tam, kde byl spáchán.

Ze zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích:

§ 55
(1) K projednání přestupku je místně příslušný správní orgán, v jehož územním obvodu byl přestupek spáchán.
(2) Přestupek, který byl spáchán v cizině státním občanem České republiky anebo cizincem, který má trvalý pobyt na území České republiky, nebo nelze-li místo spáchání přestupku spolehlivě zjistit, projedná správní orgán, v jehož územním obvodu pachatel má nebo naposledy měl trvalý pobyt.
(3) Místně příslušný správní orgán může k usnadnění projednání přestupku nebo z jiného důležitého důvodu postoupit věc i bez souhlasu účastníků řízení jinému věcně příslušnému správnímu orgánu, v jehož územním obvodu se pachatel zdržuje nebo pracuje.

Bronzový

Tam, kde byl spáchán.

Zlatý

Myslím, že tam, kde byl přestupek spáchán.
Před časem řídil kolega mé auto, překročil rychlost v obci a obsílka přišla z toho města, kudy rychle projížděl.

Stříbrný

Tam kde byl přestupek spáchán, tam bude projednán. Lze ale požádat o předání do Vašho bydliště, ale nemusí Vám být vyhověno. Asi ani nebude..

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.