MirKop

V kolik je podle vás vhodné jít spát během školního roku?

O prázdninách se chodí spát až k ránu, ale během školy? V kolik je podle vás nejlepší si jít lehnout? Řekněme, že 9. třída ZŠ. Prostě to berte tak nějak průměrně.

Nejlepší odpověď
gecco

Kolik ti je???
O jakou školu jde???
Jakou máš potřebu spánku???
Jsi spíše skřivan a nebo sova???
:-OOO
_____
Choď spát v tolik hodin, abys byla při vstávání odpočatá a dokázala´s pře­mýšlet…
Je to individuální…
😉
_____________­_________________
ZŠ?
Spi, kolik můžeš (je ti tak 11–13?) – i když máš možná pocit, že ti něco uteče – není tomu tak, neuteče…
V tomhle věku – pokud by ses ´přepínala´ (únavou), ztrácíš schopnosti, které máš, odpočinek je – zejména pro mozek, velmi důležitý…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Záleží na věku a typu školy. Na vysoké jsem někdy ani spát nechodila.

Awe

V kolik? V tolik aby byl člověk vyspaný a odpočatý… Je to stejné jako v práci, když to přeženu a ožeru se jako prase, stejně vím že do práce musím a tak tam dojdu i kdybych měl zemřít. Jó když je blbá hlava, trpí celé tělo… Po pár zkušenostech si to člověk rozmyslí a jde normálně spát

da ny

Ideálně kolem 22 hodiny ;)
Jinak viz. gecco a Lamalam
Také záleží na náročnosti školy a přípravě ke studiu, zkouškám.
Někdo ponocuje, jiný padne jako podťatý v osm.
Záleží na tom, jestli si zdřímneš odpoledne…;D Jaká je náročnost školy…
Někdy dá studium pořádně zabrat a jinde je „flákárna“. Někomu jde učení samo a jiný potřebuje více času na přípravu, vypracovávání seminárních prací, protokolů apod.
Základka je „brnkačka“ ;)

odik

Já to teda nikdy nerozlišoval, spát se chodí dle potřeby … a tak, aby mladý člověk spal aspoň 9 hodin (starším pak stačí méně).

ReHu

O prázdninách chodíš spát až k ránu??? Na ZŠ?
Během školniho roku choď spát když máš hotové domácí úkoly a naučenou látku.

lexx

8–9 hodin posilujícího spánku by mělo být dostačující
právda, na VŠ se kolikrát šlo rovnou na zkoušku, beze spánku…
většinou to vyšlo, někdy ne…

ptáč

To je šílený. Lidi sami bez zjevného důvodu běží do Bruselu pro nařízení. Pro dobrý spaní musí být tma a ticho. Zdřímnout přes den je dobrý. Záleží na našem Bruselu.