Zvědavý

V kterých dalších zemích Evropy platí obdobný protikuřácký zákon, jako bude platit u nás?

Od 31. 5. V jakých dalších zemích se nesmí kouřit v restauracích a kdekoliv „pod střechou“? Díky

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si odkaz, najdete evropské, ale i ostatní země, kde platí zákaz kouření na určitých místech. ČLánek aktualizovaný 19. 1. 2017

Náš zákon je prý nejtvrdší v Evropě.

„Např. Irsko, 29. březen 2004 první země na světě, která zakázala kouření ve všech uzavřených veřejných prostorách jako jsou bary, restaurace, nemocnice úřady, veškerá veřejná doprava atd., nezáleží na tom, za mají kuřácké sekce či ne. Některé veřejné budovy nechaly nyní vybudovat před východy obchodů „kuřácké altánky“ pro kuřáky. Vyloučeny ze zákazu jsou hotelové pokoje, věznice, psychiatrické léčebny a některé typy budov.“

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Z%C3%A1kaz_kou­%C5%99en%C3%AD_po­dle_zem%C3%AD

Další odpovědi
marci1

Zákazy kouření podle zemí: 🙂
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Z%C3%A1ka­z_kou%C5%99en%C3%­AD_podle_zem%C3%AD

annas

marci1 byla rychlejší. Když jsem rozklikla Odpovědět, žádná odpověď ještě nebyla.

Zdržela jsem se hledáním českého zákona, ale stejně jsem ho nenašla.