Jirka00

V jaké nejvyšší výšce nad zemí můžou být zrcadla?

Stojím v místnosti a byl jsem 2 metry od stěny dlouhé 2,5 metrů a 1 m od stěny dlouhé 6 m, oči mám ve výšce 1,8 m. V jaké největší výšce nad zemí zrcadla mohou být, abych si viděl na paty, přičemž obraz od stěn se odrážel právě jednou? Prosím, alespon nápovědu jak to vyřešit.
Doplňuji:
Bohužel nemám takovou místnost k dispozici, abych to vyzkoušel, prtoo to potřebuju doložit matematicky.

Nejlepší odpověď
www

Stačí si to před definitivním umístění zrcadla vyzkoušet.
Postav ho na předpokládané místo, nebo ať ti ho tam někdo přidrží, ty se postav tam, kde budeš obvykle a sám přemisťováním zrcadla uvidíš, v jaké výšce zrcadlo připevnit.
Praxe, matematika není potřeba
Doplňuji:
Toto zvládneš i na toaletě, předsíni, kdekoliv. Buďto je to možné, nebo ne.
Na případný dú viz učebnici!