Avatar uživatele
barnajka

V čem spočívá metoda kreslení pravou mozkovou hemisférou?

Už dlouho mě láká přihlásit se na kurz, ale odrazuje mě příliš vysoká cena – jsem výtvarný neumětel, nechce se mi věřit, že by se mnou v kurzu něco svedli :))
Hledala jsem aspoň víc bližších informací, ale všude se o této metodě mluví jenom tak jakože obecně, nikdy nic konkrétního. O co se vlastně jedná? Je to souhrn nějakých meditačních cvičení? Nebo se tam vyučují čistě a jen speciální kreslířský techniky a figly? Případně mix obojího? :)

Teoreticky: kdybych znala princip této metody – mohla bych se podle ní učit doma sama? A nebo k tomu potřebuju vedení druhé osoby (lektora)? Zjistila jsem totiž, že o kreslení PMH vyšla letos knížka, tak by mě zajímalo, jestli by to člověku mohlo stačit :)
Absolvoval jste vy/někdo z vašich blízkých tento kurz? A jaký byl výsledek?

Za reakce díky všem :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? led, iceT, Kerberus, Deli před 4681 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Do kurzu jsem chodila, ale už je to dost dlouho. Kreslení má pomáhat vyrovnat levou a pravou hemisféru. Levá vědomosti analyzuje, pravá víc syntetizuje. Pravá je víc opomíjená, protože i vědomosti ve škole se zaměřují na logiku, detaily, pravidla, fakta.

Jen poznámka – při novém písmu nedochází k propojení obou hemisfér, které se projeví až v pozdějším věku – děti nebudou umět spojovat informace, zůstanou izolované – názory pro i proti …

Jinak pravá hemisféra užívá pocity, city, filozofii, umění,člověk je snílek., těžko se vyrovnává s realitou. U mě převažuje pravá hemisféra nad levou – rozum občas mé city neovládne. Kreslení mělo vést k vyrovnání hemisfér a celkovému uvolnění… Povedlo se, ale jen na určitou dobu.

Malovala jsem obrázky, z nichž pak lektor vyčetl, co se odehrává v mém vědomí – ruka vlastně kreslila sama. Také nejsem výtvarně nadaná. Možná už se uplatňuje jiný postup, všechno se stále zdokonaluje.

Nevím, i když jsem zaměřená na duchovno, znova bych asi nešla. Chce to stále procvičovat …

Chcete-li si vyzkoušet, která hemisféra u vás převažuje, podívejte se do odkazu.

Zdroj: http://www.ko­lumber.com/bra­in_test.php

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek