barnajka

V čem spočívá metoda kreslení pravou mozkovou hemisférou?

Už dlouho mě láká přihlásit se na kurz, ale odrazuje mě příliš vysoká cena – jsem výtvarný neumětel, nechce se mi věřit, že by se mnou v kurzu něco svedli :))
Hledala jsem aspoň víc bližších informací, ale všude se o této metodě mluví jenom tak jakože obecně, nikdy nic konkrétního. O co se vlastně jedná? Je to souhrn nějakých meditačních cvičení? Nebo se tam vyučují čistě a jen speciální kreslířský techniky a figly? Případně mix obojího? :)

Teoreticky: kdybych znala princip této metody – mohla bych se podle ní učit doma sama? A nebo k tomu potřebuju vedení druhé osoby (lektora)? Zjistila jsem totiž, že o kreslení PMH vyšla letos knížka, tak by mě zajímalo, jestli by to člověku mohlo stačit :)
Absolvoval jste vy/někdo z vašich blízkých tento kurz? A jaký byl výsledek?

Za reakce díky všem :)

Nejlepší odpověď
annas

Do kurzu jsem chodila, ale už je to dost dlouho. Kreslení má pomáhat vyrovnat levou a pravou hemisféru. Levá vědomosti analyzuje, pravá víc syntetizuje. Pravá je víc opomíjená, protože i vědomosti ve škole se zaměřují na logiku, detaily, pravidla, fakta.

Jen poznámka – při novém písmu nedochází k propojení obou hemisfér, které se projeví až v pozdějším věku – děti nebudou umět spojovat informace, zůstanou izolované – názory pro i proti …

Jinak pravá hemisféra užívá pocity, city, filozofii, umění,člověk je snílek., těžko se vyrovnává s realitou. U mě převažuje pravá hemisféra nad levou – rozum občas mé city neovládne. Kreslení mělo vést k vyrovnání hemisfér a celkovému uvolnění… Povedlo se, ale jen na určitou dobu.

Malovala jsem obrázky, z nichž pak lektor vyčetl, co se odehrává v mém vědomí – ruka vlastně kreslila sama. Také nejsem výtvarně nadaná. Možná už se uplatňuje jiný postup, všechno se stále zdokonaluje.

Nevím, i když jsem zaměřená na duchovno, znova bych asi nešla. Chce to stále procvičovat …

Chcete-li si vyzkoušet, která hemisféra u vás převažuje, podívejte se do odkazu.

Zdroj: http://www.ko­lumber.com/bra­in_test.php