Ing.internet

V čem má výhodu lamelový rošť než postel?

Nejlepší odpověď
Pájo

Myslíte to doufám tak…
V čem má výhodu lamelový rošť než klasická postel (opatřená prkny)?
Na lamelový rošt totiž postel také potřebujete.

Lamelový rošt má několik zásadních výhod:

  • oproti klasickému molitanu na tvrdé desce se vám na dobře seřízeném roštu nestane, že byste někdy leželi na tvrdém podkladu (neotlačíte si tak kyčle při poloze na boku)
  • další pozitivní věcí je, že matrace může dýchat…dochází k přirozené cirkulaci vzduchu kolem matrace a skrz ní, což pomáhá matraci vysušovat i v době, kdy na ní neležíte (člověk se do matrace chtě nechtě dost potí). V „suché matraci“ se pak neudržuje vhodné klima ani pro plísně, ani pro roztoče – i když na tohle myslí výrobci matrací již poměrně dlouho a volí vhodné materiály a jejich zpracování např. (nano)technolo­giemi, které brání pomnožení obojího…vetkávají se např. stříbrná vlákna po potahů matrací atd., antibakteriální úprava povrchů brání udržení a pomnožení bakterií.
  • polohovatelný lamelový rošt lze (ve vhodné kombinaci s polohovatelnou matrací) polohovat, to jest přizvednout v časti pod hlavou nebo pod nohama… což je super večer před spaním, když si chcete ještě nějaký čas pohodlně číst nebo si můžete přizvednout nohy, pokud vám otékají.

Dražší rošty lze doplnit o servomotory, které vám pomohou snadno napolohovat pacienta, nemohoucího člena rodiny. Zpříjemní tak pobyt na lůžku i jemu, protože se sám (bez cizí pomoci) snadno a kdykoli zvedne do polohy např. v sedě jen zmáčknutím tlačítka.

Pamatujte ale také na to, že na rošty nejsou vhodné všechny typy matraci, hlavně ty nejtvrdší např. s kokosovou deskou uvnitř, ale nebojte, vše je na matracích přehledně označeno…
Použití lamelových roštů je u manželské postele možné, i s velkou matraci přes celou postel např. 200×200 cm, ale právě kvůli matraci nepůjdou rošty polohovat, což je logické.

Další odpovědi
mosoj

Lamelový rošt se dává do postele ???

briketka10

http://www.matrace-drevocal.cz/o-spani.html

tady je několik rad..