quentos

Uzavře-li člověk s PID dohodu o provedení práce, jak je to s placením soc. a zdr. pojištění?

Nejlepší odpověď
pusinka50

No nevím, jak na tu odpověď wenceslaw přišel. Při Dohodě o provedení práce při PID neplatíš a ani zaměstnavatel ti nestrhává zdravotní ani sociální pojištění. Pojištění ti stále platí stát. DPP zůstává v podniku, nikam se neposílá, není sledovaná na finačním úřadě ani na sociálce, je to věc mezi podnikem a tebou, nyní je prodloužena na 300 hod ročně u jednoho zaměstnavatele.
Jiná věc je Dohoda o pracovní činnosti, ta se uzavírá na max 80 hod měsíčně, může následovat po DPP a zaměstnavatel ti strhává jak sociální, tak zdravotní pojištění klasickou procentuální výší. Jako PID máš slevu na poplatníka, takže při DPP je obvykle rovna hrubá a čistá mzda a neplatíš daň z příjmu. Ted snad zruší debilní výmysl zdravotních prohlídek i při DPP. HEGER FAKT VÁLÍ, POTŘEBOVAL BY PŘIŠKRTIT

Další odpovědi
wenceslaw

Do výdělku 3000 se neplatí. Pokud je výdělek vyší, tak už se platit musí. Aspoň zdravotní. To je povinné.