Kepler

Už se vám někdy přisálo klíště?

Jak jste se ho zbavili? Mně se to „poštěstilo“ jen jedenkrát za život, kdy jsem byl na houbách. Co čert nechtěl – akorát na vercajku, zřejmě když jsem čůral do šáší. Když jsem to na druhý den zjistil, pár sousedek se nabídlo. že vědí jak na to a že mi to klíště odstraní. Nakonec jsem zvolil metodu zakápnutí olejem, pomohlo to a sousedky byly zklamané. A vaše metody?

Nejlepší odpověď
Hlada

Jedno klíště za život? Tak to je štěstí. Já jich každoročně přinesu z cest za keškama určitě víc než deset. Vytrhávám je neizolovaným krokodýlkem, na kterém jsem nastavil mezeru 0,1 mm. Klíště zacvaknu a vytrhnu z kteréhokoli místa na těle bez potřeby asistence.

Další odpovědi
Justin1

Několikrát za sebou jsem měl jedno klíště za rok, poslední jsem měl asi před dvěma nebo možná už třemi roky. Vždycky mi ho musel někdo vyndat, někdy i lékař. Tady je vidět, jak příroda straní klíšťatům, dá jim, co potřebují, a nám lidem naznačuje, že pro ni nejsme priorita, takže na některé problémy nám řešení prostě nedá a jediné řešení problému pro ni je nás v tom nechat a nestarat se, jak si poradíme.

Ametyst

Vytrhnu klíště dobrou pinzetou. Potom teprve vydesinfikuji kousnutí. Náš pan domácí pálil klíšťata, přisátá na psovi, cigaretou. Měl v tom praxi. Bravurní, rychlá a účinná metoda.

Drap

Mnohokrát, Nejlépe plastový háček na klíšťata, něčím namazat, podebrat háčkem a vytáhnout. Potom desinfikovat.

ivo xxx

každou chvíli včetně kocoura, moje žena už má na to grif.....

paul1

Pinzetou a kývavým pohybem. Předtím jsem se snažil s ním točit, ale moc mi to nešlo, kývání je lepší. Ale chce to trpělivost. Potom zakápnu desinfekcí.

Schluker

Uz jsem mel stovky klistat – pohyb venku je holt zdravy :) obvykle pouzivam pinzetu na klistata nebo ho vyviklam prstem.

elkon

Naštěstí ne, nelezu do křoví, ani do vysoké trávy v kraťasech. Když jdu na houby, tak jedině v dlouhých „šusťákách“. A když jdeme se psem, tak sice jdu v kraťasech, ale jen po cestách.

Dochy

Mnohokrát…
Kdysi se mi osvědčilo napatlat olejem a ono se pustí. Ale pak jsem se dočetl, že to není úplně vhodné, že než se pustí vrhne… Tak vytahuju, buď prsty, nebo pinzetkou na klíšťata. Bacha, podle všeho klíšťata mohu způsobit alergii na červené maso (přesněji nějaký alfa gal sacharid), která se projeví po měsících či letech a dokáže udeřit dost nečekaně (klidně několik hodin po jídle). Bohužel mám osobní zkušenost.

quentos

Už víckrát a poslední dobou čím dál častěji, prý je jich víc. Ale jenom prozaicky na nohu. Jedno se dokonce, sviňa, ukrylo mezi prsty, takže jsem ho našel až za několik dní – už pěkně nacucaný…

nyjono

Několikrát.
Používám běžné kleštičky na vytahování klíšťat.
Jen jednou, klíště na zádech a sousedům se nepodařilo ho vytáhnout. Cesta na pohotovost, bylo to už večer, tam na mě koukali stylem co tam jako chci s klíštětem.
Ale spi si celou noc s hmyzákem na zádech.
Použili tekuté mýdlo. Kroužili prstem až bylo venku. Trvalo to chvilku.
Olej prý není vhodný, protože se dusí a vypouští ty své látky do kůže.

Jiří Bohumil

Až do minulého roku jsem klíště neměl. A to jsem už starej dědek a v přírodě a v lese toho nachodím hodně. Ale loni jsem jim asi začal nějak „vonět“ a měl jsem přisáta čtyři. A to různě. Takže jsem , ta která šla , nejdřív lihem zalil a ihned pinzetou na klíšťata „vykýval“. Pak opět dezinfikoval lihem. Ale dvě byla ta malá (nymfy) a fest zahryznutá. Takže ta jsem musel vyrýpat jehlou až do hloubky. Až mi manželka dosti nadávala, že se na to nemůže dívat. 🙂 . Pak opět dezinfekce. Ale podle mne to jinak nešlo. A dost dlouho trvalo, než se ranky vyhojily.
A když jsem pak byl na běžné kontrole u mýho obvoďáka, tak jsem si pro jistotu nechal udělat taky test na „borelku“. Který tedy byl negativní.
A vzhledem k tomuto a rovněž, že máme doma plno zvířat (psi a kočky) a ta je nosí domů běžně a stále a se ženou jim je vytahujeme, tak jsem nyní ženu přesvědčil a nechali jsme se naočkovat proti klíšťové encefalitidě. Sice se to platí a je to na třikrát, ale kamarád syna ji před třemi lety dostal, bylo to „hustý“, ochrnula mu pravá ruka a dodnes není v pořádku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.