Michal Kole

Uspořádala nějaká rocková kapela koncert pod vodou ? Z hlediska akustiky by to bylo zajímavé.

Odpovědi
Drap

Nevím o takovém. Problémem by bylo, že hrozí vážné nebezpečí, že by voda natekla do bubnů.

Deli

Drape, já myslím, že by ty bubny nejdřív dlouho plavaly, tudíž by se špatně koncertovalo…
Doplňuji:
…obzvlášť pokud by bubeník byl neplavec 🙂

Rocker

Si by jím trochu probíjely nástroje.

bolak

No, třeba elektrický kytary by měly docela problém, nemyslíš? ;)

A takovej triangl by si to svoje vibrato na konci skladby taky moc neužil, ale máš pravdu že třeba žestě by nemuseli vylejvat vodu…

Nicméně souhlasím s tebou v tom, že co se týče těch dechových kapel, tak ty by nikde jinde než pod vodou hrát neměly…
Doplňuji:
http://www.you­tube.com/watch?v=m4qQKRW­T7eE

Fyzik

Když se to vezme od konce…

Reproduktory pod vodu existují. Jde jen o to, aby byly dost silné (člověk pod vodou slyší málo a jiné frekvence) a aby nebyly slyšet z hladiny (pak by to nebyl podvodní koncert). Podvodní hudbu mají např. v Laa an der Thaya, lázních za hranicemi.

Vodiče, zesilovače, to by taky šlo. Vodní chlazení je koneckonců efektivní :)

Nástroje by byly problematické. Kytary by musely mít upravené snímače, takové piano, to by bylo dost divné, technicky asi neřešitelné.

Koneckonců, i muzikanti by měli co dělat, aby to udýchali.

Ale Michale, jestli máš ambice, jdu do toho s Tebou hned!

Lakeysha

Nech podvodní hodbu velrybám a nenič hudební nástroje.

sevos

Ježišikriste…