Pokročilý

Poradíte mi s problémem - určení soudem absolutní neplatnost náj. smlouvy?

Potřebuji nutně poradit,když soud od roku 2006 nás soudí z neplatné náj.smlouvy a až v roce 2013 uzná,že je náj.smlouva absolutně neplatná od roku 2004.Chci podat žalobu na tuto nájemní smlouvu,protože jsme z této smlouvy plnili.Bohužel jsem se spojil s advokátem a ten mě tvrdí,že když už byly vydány rozsudky a nabyly právní moci,tak už se nic proti tomu nedá dělat.Je to pro mě nemyslitelné abych platil(exekuce)které na mě dala Městská část Praha 5 a ještě z této absolutně neplatné smlouvy postoupila pohledávku úplatně a to určil soud,že je absolutně neplatná smlouva o postoupení pohledávky.Potřebuji se poradit s nějakým dobrým právníkem z Prahy který tomuto velice dobře rozumí,nebo na tomto místě.Děkuji předem za dobrou radu.Chytám se každého stébla.S pozdravem Karel.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Měl by jste si vyměnit právníka:
http://zakony.centrum.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

Jak už zde rigomortis napsal. Vyměnit právníka. Jelikož je právo dosti zakroucené v paragrafech, tak může nastat i situce, že opravdu budete muset nejříve exekuce zaplatit a pak vám to bude muset původní žalobce zaplatit. Jak přesně použít odkaz o zmtečném řízení vám přesně vyloží právník, ale asi ne ten, kterého máte nyní

Zlatý

Pokud nabyl rozsudek právní moci, tak je platný a je potřeba se jim řídit, jinak se vystavujete riziku trestního stíhaní.

Je možné u některých rozhodnutí podat mimořádný opravný prostředek, je možné podat i žalobu, ale v jiné věci, není možné, aby se soud znova zabýval tou samou věcí, je tam překážka věci pravomocně rozhodnuté.

Zkuste vyměnit právníka, možná by bylo možné zažalovat to podle jiného zákona, to by se o tu samou věc nemuselo jednat. Počítejte ale s tím, že to bude stát hodně peněz a že nejprve budete muset uhradit to co vám soud nařídil a pak se domáhat nápravy

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.