Danina65

Umíte pracovat se sekyrkou?

Zajímalo by mě, jak jsme na tom s touto činností, a jestli to umí i mladí.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano,nechci uvádět věk

Pracuji se sekyrou od mládí. Něco jsem se naučil, ale že opravdu umím bych si netroufl tvrdit. Viděl jsem několik podstatně lepších.

Další odpovědi
agentpv

Ano, jsem 40 - 60 let

celkem ano, ale naučil jsem se to až po vojně v cca ve 22 letech u skautů.
Učili jsme to všechny děti v oddílech a družinách, nejmladší byli šestiletí. Musel to umět každý kdo chtěl na tábor protože jsme vařili na dřevu z lesa, a v tee-pee si taky dělaly děti oheň sami (pod vedením rádců)…
Práce se sekyrou, pilou, ohněm + plavání byly ty nejzákladnější dovednosti. U skautů už pár let nejsem, ale myslím že to platí pořád.

UltraFan

Ano, jsem 15 - 20 let

Ano, asi už v 11 letech mě naučila babička na chatě štípat dříví 🙂 ale žádný mistr v tom zase nejsem 🙂

mosoj

Ano, jsem 60 a výš

Kdybych nezvládal sekeru, tak jsem v dětství umrzl.

Lamalam

Ano, jsem 20 - 40 let

Co potřebuju, to si utnu.

Shef

Ano, jsem 20 - 40 let

no jéjé kdybych měl spočítat,kolik jsem narubal dříví,to by bylo zásob :D

Front

Ano, jsem 60 a výš

Všechny končetiny mám celé.

cochee

Ano, jsem 40 - 60 let

NelieM

Ano, jsem 20 - 40 let

Mc Merkurion

Ano,nechci uvádět věk

… co se v mládí naučíš,ve stáří jako když najdeš >>> používám ji dnes a denně … zatím jsem místo ní nenašel adekvátní náhradu …

Emefej

Ano, jsem 60 a výš