taborsky

Umí někdo vysvětlit rozdíl mezi ošetřujícím a registrujícím lékařem? Jsou to osoby dvě, nebo jedna?

Náš lékař léčí tím způsobem, že vás vždy odešle k příslušnému odborníkovi. Třeba i s rýmou (sestro, napište pánovi číslo, aby se mohl objednat). A tam vás potom objednají – tu za tři, tam za šest – měsíců (i to se mi už stalo). Zřejmě podle přetíženosti pracoviště. Vždyť jim pojišťovna určuje čas na pacienta. Takže máte-li pevné zdraví a přežijete tuto formu zdravotní péče, tak vám odborník už najde, že vám vlastně nic není a napíše o tom příslušnou zprávu nejméně na 1 list formátu A4. Ta končí větou " Pacient byl poučen a souhlasí ............" Dále je tam poučení, že tuto zprávu máte odevzdat do d v o u d n í někdy ošetřujícímu, někdy registrujícímu lékaři. Jsou to tedy jeden, nebo dva lidé? Pardon – lékaři.

Nejlepší odpověď
ivzez

Někdy může jít o dva různé lékaře, jindy jen o jednoho.

Ošetřující lékař je ten, který pacienta ošetřuje.
Může to být praktický (registrující) lékař nebo některý specialista.

Registrující lékař je praktický (obvodní) lékař.

Další odpovědi
Drap

V tomto případě, co uvádíš, je to vždy tvůj obvodní lékař.