barunka4202

Umí DVB-T2 setobox zobrazit přehledný seznam TV kanálů jako staré televize?

Poradí někdo, který setobox s DVB-T2 umí nejlépe zobrazit na celou obrazovku seznam TV kanálů, jako naše postarší televize? Nový setobox Hyundai ukáže jen to, co se vysílá teď a následující pořad, nic víc (cca dva řádky).

Nejlepší odpověď
aliendrone

Moc nechápu… kanálů? Nejde ti o nabídku/zobrazení pořadů? Pak požaduj STB s plnou podporou funkce EPG. Možná ji umí i ten tvůj, ale ty ji nezvládáš vyvolat (jen domněnka) :)

Další odpovědi
Edison

Záleží na modelu, firmware a nastavení. Máš pravdu, některé jsou pekelně stupidní.

elkon

Settopbox za pár kaček ti nic neukáže, buďte rádi, že vám ukáže aspoň obraz. Trabant není Mercedes.

anonym

To skutečně záleží na tom jaký má v sobě set top box software. Spousta výrobců ten software hrozně odflákne, jistější je jít do set top boxu ve kterém je nějaký operační systém používaný více výrobci a vyvíjený a zdokonalovaný dlouhodobě. Typicky třeba systém Linux Enigma 2 (který najdeme například v set top boxu Amiko VIPER za 1700 Kč https://set-top-boxy.heureka.cz/a­miko-viper/ ) … výhoda takto perfektně odladěného OS je v tom, že podobné funkce umí a zvládá. A nejen to má často podporu i okrajových specialitek o kterých uživatelé často ani nevěděli že jsou vůbec možné, například podporu HDMI CEC, které umožní ovládat set top box ovladačem dodaným k televizoru, takže vlastně už nepotřebujete ovladače dva. To je typicky funkce na kterou se levní výrobci vykašlou, přitom je velmi praktická. O podpoře HBBTV nemluvě – to je něco co je výhradně doménou odladěných operačních systémů a bez nich to v žádném TV ani set-top-boxu ani jít nemůže protože to skutečně vyžaduje dlouhodobou pozornost vývojářů 🙂 čili lépe vybírejte operační systém set top boxu, jinak riskujete, že toho jako ve vašem případě opravdu nebude umět mnoho.

anonym

Ono by pomohlo kdybyste uvedla jakou značku a typ set top boxu vlastně máte.

Edison

U některých EPG se dá dokonce nastavit, jak podrobné mají být.