anonym0055

Neznáte úložiště s neomezenou rychlostí stahování, na něž by šlo soubor uložit permanentně?

Zdravím,
potřeboval bych na nějaké internetové úložiště nahrát soubor, který má cca 200 MB, ale aby tam permanentně vydržel a časem se tedy nesmazal. Napadlo mě uloz.to, ale tam je rychlost stahování zdarma dost bídná. Poradíte? Díky předem.

Odpovědi
dubraro

Dropbox. Zippyshare. Google Drive. Je jich spousta.

quentos

Používám box.com a spokojenost.

anonym0055

Děkuji za vaše tipy, ještě bych ale rád upřesnil, že bych potřeboval aby ta stránka na kterou dám ten soubor ke stažení byla i v češtině. Nejedná se o můj problém, ale o problém druhé strany, které budu ten soubor nahrávat.
P.S. Na které stránce se dá nastavit i heslo?

anonym0055

Nebo šlo by dát přímý odkaz, ze kterého by se to rovnou stáhlo? Mám na mysli něco jako www.odpovedi.cz a kdyby se na to kliklo, tak by se rovnou začlo stahovat? To by bylo asi nejlepší řešení.

cochee

To splňuje ten zmíněný Google disk. Dostaneš jej v rámci google účtu, tj. např. při zřízení e-mailové adresy @gmail.com. Disk je jedna ze služeb. Na disk si uložíš jakýkoliv soubor (základní kapacita je 15 GiB a můžeš si přikoupit místo) a takto uložený soubor můžeš sdílet několika způsoby, mmj. že si jej může stáhnout kdokoliv, kdo má na soubor přímý odkaz. Pokud sdílení nastavíš tímto způsobem, Google ti rovnou vygeneruje odkaz. Pokud někdo na tento odkaz přistoupí, soubor se mu rovnou začne stahovat, bez nějakého uživatelského rozhraní. Problémem je snad jen ta rychlost, není nijak oslňující. Existence souboru je však neomezená, resp. soubor tam bude, dokud nezrušíš svůj Google účet.

cochee

Doplním ještě, že účet Google má spousta lidí, aniž by si to uvědomovala. Jsou to ti, kteří používají zařízení s Androidem. Na Android je téměř nezbytné se přihlásit pomocí Google účtu/platné gmail adresy, jinak se nedá přistupovat na Google Play. Problém je akorát ten, že lidé nastaví svůj Android, stvoří nový Google účet a obratem zapomínají heslo, protože v Androidu jej nadále nepotřebují 🙂