Pivo

Jak zvýšit rychlost stahovaní na uTorrentu

Poradte pls

Nejlepší odpověď
Bumbes

Vybírat si torrenty s velkým počtem „seedů“ a v nastavení mít neomezené stahování.

Další odpovědi
anonym

přesně jak píše bumbes, rychlost bývá přímo úměrná počtu „seeds“ (tj. uživatelů kteří už daný torrent mají celý stažený a sdílí ho s ostatními) a negativně ji může ovlivnit přílišný (mnohonásobně vyšší) počet „leechers“. Uvedu příklad, velmi rychle se stáhne torrent který má 20 seeds a 3 leechers zatímco torrent který má 0 seeds a 255 leechers zatím (stačí den počkat) ani nemá smysl zkoušet stáhnout 🙂

doplním k tomu jen drobnost, nečekejte že se torrent bude stahovat plnou rychlostí hned od začátku, několik minut může trvat než bude nalezeno optimální množství uživatelů s dostatečně rychlým připojením od kterých torrent stáhnete… dejte tomu čas, naštěstí je to automatika, nemusíte to dělat ručně. Podrobné informace o navazování potřebných spojení najdete v záložce „Uživatelé“

//

no a nakonec, co tu ještě nezaznělo, je důležité mít akutečně plnohodnotné připojení na internet (dmz na routeru, upnp, nebo přesměrování portů) jinak bude spojení i rychlost velmi limitované … ověříte si to tak že v uTorrent programu klepnete na Menu Nastavení → Průvodce nastavení a tlačítko [[Spustit testy]] … testy by měly proběhnout bez chyb.

pokud v uvedených testech došlo k chybě při ověřování portů pak otevřte menu Nastavení → Možnosti → vlevo vyberte „Hlavní“ a klepněte na tlačítko [[Instalovat IPv6/Toredo]] … pokud ani to nepomůže bude nutné na routeru zapnout uPNP, DMZ nebo ručně přesměrovat konkrétní porty.

Tomas P

Dobre odpovedi, jenom doplnim.
Pomuze take mit verejnou ip adresu.