Avatar uživatele
Registrovaný

úleva na daně,změna trva.pobytu

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda máme nárok na úlevu na daně když jsme dceru přihlásily na trvalý pobyt jinde než bydlíme my, ale žije s náma, je to pouze papírově ohledně školky.Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Rozdílný záznam trvalého bydliště dítěte a jeho rodiče, který si uplatňuje daňovou slevu, NEMÁ VŮBEC ŽÁDNÝ VLIV na posuzování tohoto nároku..., důležité je (kromě jiných podmínek), že s dítětem onen rodič žije ve společné domácnosti.

----------

DOPLNĚNA

To roxy52 : mrkněte do Diskuze...


Avatar uživatele
Bronzový

Proč by kvůli tomu měla být sleva na daních ?????????????? To by za chvilku mohl žádat o slevu na dani i ten ,kdo má ,třeba o číslo větší boty.
A taky mě napadá-proč dítěti měníte kvůli škole trvalý pobyt ??Není to spíš z jiných důvodů,jako např.-nárok na užívání bytu? (až ditě vyroste ze školních let).

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

standa

To roxy52:

když odhlédnu od celkem kontroverzního tonu vaší jistě odborné odpovědi, tak doporučuji, abyste se mrknul(a) na daň z příjmu, konkrétně ustanoveníčko § 35c ... a až pak začal(a) mudrovat :-)

http://business.center.cz/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.