Awen2

Poradíte, jak to bude s mou dovolenou?

Původní neotázka
Ukončení práce a zbytek dovolené

Dobrý den, chci se zeptat… Pracuji ve fabrice a momentálně marodím se zády asi 3 týdny a po marodění se budu stěhovat za prací pryč a dávat výpověď, což bude nějak koncem července. Jak to bude s dovolenou, kterou mám plnou? Až skončím, vyplatí mi ji? Nebo ted bude 2 týdny celozavodní dovolená, nevíte zda jde skončit marodění a hned nastoupit na celozávodku a po ní výpověď, chtěla bych se tak dohodnout se šéfem, ale nevím, zda to tak jde nebo ukončit a dovolenou mi pak vyplatí. tml

Odpovědi
Drap

Ano. Pokud skončíš nemocenskou , tak druhý den můžeš nastoupit na dovolenou.

JájsemRaibek

Tak za prvé.
Dovolenou celou nemáš. Máš jen poměrnou část ke dni, ke kterému skončí pracovní poměr.
Za každý měsíc 1/12.
Za druhé.
Dám výpověď. No není jasné zda dohodu o rozvázání prac. poměru a dohodnete se na určitém datu nebo výpoěď, která má 2měsíční výpovědní lhůtu.
Za třetí.
Dovolená se musí vybrat, neproplácí se, nevybraná dovolená propadá.