Avatar uživatele
Registrovaný

Ukončení prac. pom. ze strany zaměstnance §56 písm. b,odst 1. Musím tímto způsobem ukončit poměr ihned?

Nemůžu si stanovit datum ukončení prac. pom. třeba koncem měsíce následujícího?Mám totiž domluvený nástup do nového zaměstnání až od května.Díky za radu

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Záleží na domluvě , ale §56 toto neřeší.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

tak ho ukončete standardním způsobem se standardní výpovědní dobou. tento paragraf se týká pokud zaměstnavatel neplatí


Avatar uživatele
Zlatý

Okamžité skončení pracovního poměru je účinné ke dni, kdy druhá strana prokazatelně převzala písemnost, ve které je tento způsob ukončení prac.poměru oznamován druhé smluvní straně.

Když odhlédnu od skutečnosti, že manipulovat s tímto datem je lehce vyčůrané, tak by se dalo ´poradit´, aby tato písemnost byla zaměstnavateli předána až 30.4.

Dvouměsíční lhůta (§ 59) by měla být dodržená.

-------------

Ještě bych v této souvislosti připomněl, že pro uplatnění tohoto ustanovení (§ 56/b) musí nastat prodlení s výplatou mzdy v rozsahu nejméně 15 dní dní po skončení měsíce, který následuje po měsíci, za který měla být mzda vyplacena.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h4.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.