Pokročilý

Udržoval by tempomat stálou rychlost i do kopce?

Co by se dělo se zapnutým tepomatem?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

měl jsem v devadesátých letech auto s tempomatem a automatickou převodovkou. Automat si při stoupání či klesání normálně řadil, podřazoval, aniž by vypnul tempomat, tudíž auťák držel rychlost. Nevím jak manuál.převodovka a popravdě ani nevím, jestli manuál má vůbec tempomat ..ha, hned mám otázku ,)

Další odpovědi:

Bronzový

Co jsem měl možnost jet s vozy s tempomatem, tak pokud narazil na hranici výkonu automat podřadil a zpomalil a manuál začal pískat, aby upozornil řidiče a nutný zásah. A mají ho i manuály, protože podle mého názoru se jeho použití předpokládá na širokých volných cestách (dálnice...), kde nejsou velká stoupání a výkon motoru by měl na zvolený režim stačit.

Stříbrný

asi jo záleží co si představuješ pod pojmem kopec.Jestli by zvládnul i 100% stoupání ale pochybuju. Já ho naštěstí nemám,ale za to těch 100% vyjedu jako nic.

Stříbrný

tempomat mám normálně na manuální převodovce... při ztrátě výkonu v kopci začne auto zpomalovat a motor se bude dusit tak jako bys stál na plynu a nepodřadil... svědomí ti nedovolí dokončit ten pokus dokonce... záleží co to je za auto, některé může mít výstražné upozornění, že máš podřadit a jakmile sešlápneš spojku, tempomat se vypne....

z manual.prevodovkou si auto pri poklese rychlosti prida, preto je podmienka mat auto aspon s 50k cca. u automatu to neplati auto si podradi samo

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.