ivzez

Udání na sebe nedala dlouho čekat, že?

Za jeden den 92 hlášení mi přijde docela dost…

Myslíte si, že je tolik podnikatelů (restauratérů) nepoctivých?
Nebo si s nimi spíše někdo „vyřizuje účty“?

Viz „Finanční správa má napilno, na podnikatele už přišlo kvůli EET 92 udání“:
https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/422480-financni-sprava-ma-napilno-na-podnikatele-uz-prislo-kvuli-eet-92-udani.html

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct, který "udavač na něco přišel. Čekala bych to víc až u řemesel a drobné údržby. Navíc šlo o pvní den, někteří hostinští určitě nejsou zdatní v technice,, jiní třeba zdražili pivo atd., to se někomu nelíbilo, Nevím.

Nebo dalším třeba leží určitý jedinec v žaludku, proč si „nepřisolit“. Vědí, že bonzovat se nemá, ale říct se to musí.

Nejde o pokles morálky ve smyslu toho, ať " sousedovi chcípne koza"?
Pověst se šíří, i když je v ní často jen zrnko pravdy a dovede ublížit. Pravda má pomalejší nohy. Ale je možné, že že najdou nepoctivci, jenže hlásit hned první pochybení?

"Zatímco oslovení hospodští po prvním dnu platnosti EET nadávají jako špačci, český národ si z účetního fízlování dělá srandu. Webová stránka bonzacka.cz je v plném proudu!

Jako vždy, když je Čechům ouzko, vyrojí se kvanta politických anekdot. Proto se již první den fungování EET rozjel web bonzacka.cz,"

http://www.re­flex.cz/clanek/ko­mentare/76284/a­plikace-bonzacka-babisova-eet-slavi-prvni-velky-uspech.html

Další odpovědi
dudu

Určitě se shodneme, že péče o autorská práva a hlášky o nepoctivých restauratérech mohou být motivovány stejně ušlechtilými myšlenkami. Takzvaná udání, zdá se reagují na putykáře, které ani šestiprocentní benifit daný snížením DPH za jídlo a nealko nápoje nezasytí!! Koho z nás by to nenaštvalo.
A to je teprve začátek hrůzné anabáze, která odhalí pravou povahu malé české duše. Fuj.

Kepler

Za první den to není málo, tuším že pytel teprve roztrhne. Vyřizování účtů tam asi bude taky, ale věřím že tam bude i závist a v neposlední řadě i tak dost šílené ceny v některých restauracích. Dát za kafe, nebo pivo 50 Kč mi přijde jako lichva.

Drap

Nepřipadá mi to tolik. Některá nedopatření mohou vzniknout i chybou. Když vezmu v úvahu cca 40,000 fungujících, a podle dnešního vyjádření Babiše, během minuty 10,000 účtenek, tak mi to procento připadá poměrně malé.

Lamalam

Mě by spíš zajímalo, jak s cennými marketingovými údaji, které se z účtenek dají vyčíst, naloží majitel velkého potravinářského impéria a současně ministr financí.

JájsemRaibek

Už jen to, že si člověk dle vyjádření Babiše může na webu zkontrolovat účtenku je nahrávající stěžovatelům. Stačí se splést v jednom znaku při zadávání a systém ohlásí, že tato účtenka není registrována a hups je tu stížnost.
A jinak, pokud by někdo chtěl víc stížností, stačí dát nějakou byť malou odměnu za upozornění a to by teprve bylo stížností :DDD
Jsme národ stěžovatelů. Prší, stěžuje se. Je sucho, stěžuje se. Svítí sluníčko, nesvítí atd.

bolak

Tak je to jednodušší než si strkat mouchu do polívky, žejo…

A je to nový, lidi si to potřebujou hlavně vyzkoušet, tak je nechte.. kdo z nás nikdy nevolal z telefonní budky jen tak pro zábavu na policajty nebo nenahlásil ve školní budově bombu před čtvrtletkou z češtiny..

Mc Merkurion

… někdo bonzuje EET, někdo stahování … holt takovej je život …

… a to počkej, až začne platit po novym roce ten zákon o komínách, to bude udání na kotrolu kotlů …

ivzez

@McMerkurion + Dudu:

Podle mne v tom rozdíl je.

Škoda, že si neuvědomujete, že vkládáním obrázků bez uvedení příslušné licence, případně obrázků osob bez jejich souhlasu můžete způsobit problémy i webu, na který tykové obrázky vkládáte…

Mc Merkurion

ivzez … OMYL … nemluvím o obrázkách bez licence, o fotkách osob (mimochodem ona dáma na to byla zvyklá – podle webu, kde se nacházela její původní fotka), že to odnese web je mi jasný ( ale kdyby se na to neupozorňovalo,nik­do by si toho nevšiml) … já mluvím o STAHOVÁNÍ filmů, o nekřesťanských podmínkách OSY a platbách za prázdné nosiče , o sledování seriálů online a podobně …

ivzez

Nechci si ještě uzavřít možnost vstupu do otázky, proto zatím jen tady.

Je mi jasné, že si všichni musejí na nový systém zvyknout, zaučení asi také nebude pro každého snadné. Tam, kde obsluze trvá vydání účtenky o něco déle také zákazníci mohou ztratit trpělivost a odejít bez účtenky → to ale neznamená, že ji podnik nechtěl vystavit.

Že se objeví i některá pochybení, je také jasné (myslím, že jde spíše o pochybení, než o záměr). 92 pochybení mi na první den nového systému nepřijde moc (nikdo učený z nebe nespadl).

Zaráží mne takový počet udání → nemyslím si, že byla všechna na místě.